Benzín v dieslu 1.9 TDI PD

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Lucke
Příspěvky: 1
Registrován: 20.01.2017 10:14
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Benzín v dieslu 1.9 TDI PD

Příspěvek od Lucke »

Zdravím Vás,
stal se mi průšvih a to, že jsem omylem natankoval na Benzině místo Vervy diesel Veru 100 benzin. V poměru bohužel asi do 5 l nafty, 30 litrů benzínu. Uvědomil jsem si to až když jsem dojel :/ Byl to 1 km. Poté jsme auto odtáhli, benzin vypumpovali a dotankovali do plna již tu správnou naftu. Auto jsme po několika pokusech nastartovali a odjeli 25 km domů, celkem v pohodě. Poté jsme vyměnili paliv. filtr a dolili aditivum. Nejdříve to občas při vyšších otáčkách cukalo. To už ustálo, ale nastal jinej problém. Přestože i v těchto mrazech -20 stupňů to startuje jak hodinky a jede to zcela v pohodě, tak občas zhasne motor a to odjetí třeba 20 km. Nejhorší, když vypne třeba na křižovatce. Stane se to tak, že vyjedu mimo obec...auto jede v pohodě a přijedu do obce, zpomalím třeba na semafofu a v tom motor zhasne. Zhruba po 2-3 minutách a několika pokusech startů motor opět zažehne a zase v pohodě jede. Nemá s tím někdo zkušenost nebo neví, co by to mohlo způsobovat? Máme podezření, že budou asi přidřený nějaký vstřiky. Diagnostika žádnou závadu na vstřikách ovšem neodhalila. Díky za každou radu, je to fakt na palici a musel bych se fackovat od rána do večera za tenhle přešlap :(

Odpovědět

Zpět na „Motory“