Ztahování oken - píská a vrzá

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
miralobo
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2011 22:03

Ztahování oken - píská a vrzá

Příspěvek od miralobo »

Dobrý den,prosím o radu. Při pohybu předních oken nahoru i dolů se ozývá pískání/vrzání. Toto se ozývá i při důkladném vyčištění všech sametových lišt v kterých se okno pohybuje. Mám podezření na vnitřní mechanismus stahování. Je to zvuk,který jsem byl ochoten tolerovat u favorita,ale u tohoto vozu je to ostuda :(. Mám r.v. 2007. Děkuji moc za radu. S pozdravem Míra.

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Ztahování oken

Příspěvek od libero1071 »

shodiť tapacír,potom tie dve veľké gumové záslepky a pokúsiť sa dostať trebárs striekaciu vazelínu na kolajničky toho spúšťača..ono sa to zle robí,nakoľko sú zrovna otočené smerom von...najlepšie je to zhodiť celé a máš to pekne poruke

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztahování oken

Příspěvek od BigBang »

já to řešil na fabce - vrzaly jezdci na vodicích kolejničkách. Maže se to pěkně blbě a hlavně vazelíně se nechce zalízt do tý malý škvíry :?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

miralobo
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2011 22:03

Re: Ztahování oken

Příspěvek od miralobo »

....moc díky chlapi za odpovědi. Tak nějak sem to tušil :evil:

honzaCV
Příspěvky: 3
Registrován: 03.06.2013 21:07
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Ztahování oken - píská a vrzá

Příspěvek od honzaCV »

dneska jsem se stim sral a po dlouhe dobe behani ze vseljakejma steteckama z bazelinou a WD-40 a strikani a mazani vsude mozne a stejne vrze. Sice min ale prece a i jsem cerl ze ve skodovce to delaji tim zpusobem ze sundani tapec semisovou listu co je na vnitrni strane a nacpou tam poradnou davku WD-40 tak nevim a odvtavat nejty abych se dostal primo na koleje se mi nechce. :( OII r.v. 2007

Jerry75
Příspěvky: 1
Registrován: 12.09.2015 14:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Ztahování oken - píská a vrzá

Příspěvek od Jerry75 »

Měl jsem stejný problém na předních oknech OII 2005. Koupil jsem dva teflonové spreje a pomocí trubičky jsem nastříkal do každých dveří jeden, až to teklo spodním drenážním otvorem ze dveří. Trubičku spreje jsem prostrčil filcovým těsněním skla z vnitřní strany dveří. Okno musí být samozřejmě v horní (zavřené) poloze. Snažil jsem se prostříkat celý vnitřní prostor dveří. Pak jsem okny asi 5x zajel nahoru a dolů, až přestaly vrzat. Od té doby si okna ani nepískly ;) Dělal jsem to asi před dvěma roky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“