M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

1995 - 2001

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Falkon
Příspěvky: 4
Registrován: 15.03.2010 20:14

M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

Příspěvek od Falkon »

Prosím o radu.
Už asi měsíc mi Felicie dělá docela neplechu. Mám Felicii Combi 1.3 MPI (50 kW) z roku 1998. Při nastartování za studena Felicie normálně nastartuje bez problémů, asi 5 sekund drží volnoběh tak jak má a poté začnou otáčky skákat a takhle to jde asi půl minuty a už je vše v naprostém pořádku, jako by se nic nedělo. Když jsem asi 10 sekund po nastartování zkoušel přidat plyn, tak motor jako kdyby vynechával a jel na dva nebo na tři válce ale po dalších 5 sekundách se vše opět spraví. Jak se auto ohřeje tak už to neudělá a výkon je také v pořádku. Jen když se motor ohřeje a pak někde zhruba 20 minut stojím a motor vychladne na cca 60 stupňů, tak když zastartuju auto chytne ale jede pouze na startovací otáčky a až prošlápnu plyn, tak se vše spraví a zase jede jako by se nic nedělo. Nevím si s tím vůbec rady, filtr i svíčky jsou měněnné asi před týdnem a škrtící klapka vypadá po oddělání plastového krytu motoru čistá.
Neměli jste někdo stejný problém? Díky moc předem za rady.

j.pete88
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2010 09:05
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

Příspěvek od j.pete88 »

me se toto taky stava i kdyz malicko jinak!ale tim ze jsem taky cistil skrtici klapku tak mam rozhozeny otacky!ale mylim ze by ti urictite pomohl restart skrtici klapky na nove hodnoty a nebo je tam chyba nekde jinde!mohlo by to byt i nejaky cidlo nebo i nacatej nejakej valec (spatny tlak) ale je to pouze muj nazor nevim nevim

cavallino
Příspěvky: 2
Registrován: 15.03.2010 21:45
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Poběžovice

Re: M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

Příspěvek od cavallino »

Doporučil bych vyčištění škrtící klapky a provédst základní nastavení. Taky to může být snímač teploty chladící kapaliny nebo prasklé těsnění pod sacím potrubím. Přeju mnoho zdaru při odstranování závady. :D

Falkon
Příspěvky: 4
Registrován: 15.03.2010 20:14

Re: M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

Příspěvek od Falkon »

Jj, to těsnění pod sacím potrubím to může být protože je mám zrovna prasklé akorát sem si nemyslel, že to může dělat takovou neplechu ale klapku nechám asi také vyčistit, už byla jednou měněnná právě kvůli problému s držením otáček po vyčištění klapky jako měl j.pete88 ale to už je tak 3 roky zpět. Snad to bude jen to těsnění protože opět nová klapka se mi moc nechce kupovat ale co nadělám kdyby... ;)
Díky za rady, pak dám vědět jak sem dopadl aby se to dobralo nějak výsledku pro ostatní co mají stejný problém.

j.pete88
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2010 09:05
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

Příspěvek od j.pete88 »

ja jsem si radsi abych nemusel kupovat stale nahradni dily koupil dalsi fendu a mam usetreno!je to kompletni mpi!tak jenom muzu menit a jezdit dal!!hodne se to vyplati!a i skrs tu skrtici kalpku ta je hodne draha!!

Falkon
Příspěvky: 4
Registrován: 15.03.2010 20:14

Re: M98 - po studeném startu nedrží otáčky, vynechává

Příspěvek od Falkon »

Tak s tím jak přišlo jaro a s tím teplo, tak auto drží volnoběh po startu bezproblémů jen ten druhý problém se občas objeví. Těsnění sání jsem dělal před pár dny a nic se nezměnilo i když bylo prasklé, kánalky saní byly krásně čisté a škrtící klapka také, takže čistit nebylo potřeba. Klapku vracet do základního nastavení ještě nevím jestli budu protože mě teď přijde že Felda jde velice ochotně do otáček a má takový sportovnější zvuk i když je spotřeba na průměru 7,3 litrů/100 km. Stále ale přemýšlím co by s tím mohlo být a napadá mě jen tak klapka. Možná vrácení do základního nastavení by pomohlo při aktuálním stavu ale zase lepší zvuk a výkon mě za to možná i stojí ;)

Mimochodem, nemá někdo zkušenosti se sportovními vačkami do 1.3 MPI 50kW? Trochu o tom přemýšlím akorát nevím co mám od toho přesně čekat.

Zamčeno

Zpět na „Felicia“