Smrad spáleniny z topení.

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
dolezelt
Příspěvky: 1
Registrován: 13.11.2017 14:04
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Smrad spáleniny z topení.

Příspěvek od dolezelt »

Ahoj. Mám následující problém. Smrdí mi topení. Octavia 2 1.9 TDI PD 77 kW
1. V letě nesmrdělo cca do venkovních teplot 12 C. (topení nastaveno stále na 22 C).
2. Studený vzduch nesmrdí ( termostat nastavený na úplně studený vzduch).
3. Po zahřátí motoru nesmrdí nebo výrazně méně nebo již necítím. Tento bod neberte jako dogma.
4. Smrad nastane cca po minutě od nastartování. Nárazem (žádné pomalé uvolňování). Během 2 sekund dosáhne zápach plné intenzity. Vzduch fouká stále studený, ale termostat nastaven na topení / při termostatu nastaveném na úplně studený vzduch nesmrdí)
5. Charakter zápachu je takový, že ho v podstatě nelze ignorovat. Nedá se vydržet.

Není to zápach zatuchlé klimatizace ani zápach spálené nafty, oleje, ani zápach podobný zápachu z výfuku, ani zdechlina. Je to poměrně štiplavý velmi intenzivní zápach (nejsou cítit uhlovodíky). Není to ani zápach pálení PE, PP, Polysterenu, silikonu, gumy atd. Podobný jsem cítil, když jsem odpálil počítačový chip, který se úplně roztavil. Původně jsem myslel, že se pálí odpor ventilátoru topení, ale ten je bez zápachu (předpokládám, že by byl slabě zbytkově cítit po vymontování) . Zdá se mi, že je zápach doprovázený velmi slabým kouřem (na rozhraní zaznamenání).

Ventilátor topení je nový (zapáchalo i se starým), odpor topení je opraven (starý ventilátor odpálil tep. pojistku, protože u něj úplně odešly ložiska = kuličky zmizely). Starý ventilátor odpálil i opravenou tep. pojistku odporu ventilátoru topení, takže tepelná ochrana odporu topení ve funkční (opraveno znovu a vyměněn ventilátor).

Jediné co mě napadá je:
1. Odpor topení = nepovažuji za pravděpodobné (ještě vyzkouším, jestli smrdí s ventilátorem na 4 ku), pokud ANO je odpor topení OK. Zápach ale odpovídá pálicí se elektronice.
2. Předehřev topení = nevím, jestli Octavie nějaký předehřev má (je to druhá nejlevnější výbava (asi Ambiente)).
3. Kapalina G12 = někde jsem četl, že zápach může být způsoben i pálící se kapalinou z chladícího okruhu, zápach ale neodpovídá zápachu fridexu.
Nic dalšího mě nenapadá.

Nějaké nápady?

fb_libor
Příspěvky: 1
Registrován: 27.02.2020 10:10

Re: Smrad spáleniny z topení.

Příspěvek od fb_libor »

Ahoj, mám stejný problém u Seatu Leon III 1.6 TDi 77 kW DSG. Smrad je cítit brzy po nastartování a vždy jen při venkovních teplotách k nule a níže. I ještě před jízdou. V motorovém prostoru není cítit nic. Při vyšších venkovních teplotách nic.
Jak to dopadlo u Tvé Octavie?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“