Problém s motorem SDi

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrus84
Příspěvky: 5
Registrován: 05.05.2010 21:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Problém s motorem SDi

Příspěvek od Ondrus84 »

Zdravím všechny. Chlapi mám trochu problém s mým motorem 1.9 SDi 47kw ASY.
V zimě když je motor studený tak nastartuje a klape normálně. jakmile se ale rozjedete i třeba skopce na volnoběh tak se začne celý klepat. Ted když je teplo tak po startu asi 20sekund dobrý a pak se začne klepat i na místě-prostě nepravidelný chod, jakmile se lehce zahřeje stačí cca 3km(léto i zima) tak už se chová normálně. Stejně tak když ho necháte stát a jedete třeba za 4h tak to nic nedělá. Ale jakmile auto stojí více jak 10h tak to prostě takle blbne. Motor mám ve Fabii ale dřív jsem měl Vento, tak doufám že mi pomůžete. jinak zkoušel jsem EGR-odpojit zapojit,rozpojit. Nevim VAG nehlásí nic. Na 10tis km 1dcl oleje...takže nic. Válce 12%+-3% ubýtek tlaku při testu.

Dnes jsem ještě zkoušel odpojit váhu vzduchu, nebo i klapku na sání,ale rozdíl žádný...Ráno jsem si všiml že když to nastartuju tak to asi 10-20 vteřin běží normálně pak něco klapne v palubce-myslím třeba relé nebo něco takového a začne to klepat nepravidelně. Mohl by to být sitič v čerpadle??? Že by třeba čerpadlo šlo do kytek???

problém mám hozený i na VW foru tak omluvte některé slova které zde můžou být dvakrát......

Děkuji za jakýkoliv podnět
FABIA SDi---Kamna for life

celicl
Příspěvky: 43
Registrován: 05.07.2009 01:16

Re: Problém s motorem SDi

Příspěvek od celicl »

jj maš pravdu muže byt problem bud v automatickem sitiči,ktery si děla co chce a nebo čerpadlo,ale jestli jede normalně,tak spíš ten sitič

Zamčeno

Zpět na „Motory“