Rozvody

1987 - 1994

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Rozvody

Příspěvek od 1pavel »

zkuste si z nový sady omotat řetěz okolo kola a zjistíte že v něm uplně řetěz nesedí , kolo je velký , při měření vzdálenosti čepů obvod je větší o 1mm ,tím se řetěz rychle vytáhne
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

biboG60
Příspěvky: 8
Registrován: 08.10.2008 23:35

Re: Rozvody

Příspěvek od biboG60 »

Dinosaurus píše:
syncon píše:
narancs01 píše:Mám koupené rozvodové kolo s řetězem, je těžké to udělat doma, pokud víte o nějakém návodu, tak bych ho rád přivítal. Nebo kolik to tak může stát v servisu. Díky ;)

jeden servisak mi rikal ze to dneska ani nema cenu menit ze material je hroznej :( ze prej za 5tis je retez vytahanej uplne stejne jak ten starej , sidej holt vsechno :(
No to je ono, "jeden servisák říkal...." Já jsem si rozvody dělal sám na fáčku, od výměny najeto 40tis. a řetěz neslyším, motor maká jak má.
P.S.- Servisáci toho nakecaj :lol:
nieje sám.mne cca 15000,a už chrastili.dalsie som menil na jeseň 2007 doteraz som urobil asi cca10000km a znova pomaličky začínaju chrastit,cíti to aj rozdelovač.takže je natom nieco pravdy!

Dejvidos
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2008 20:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Novy Bor

Re: Rozvody

Příspěvek od Dejvidos »

Nic na tom neni,ale je to dost špinava prace.Kup si těsněni pod vanu,pod bočni viko a rovnou vyměn gufero na bocnom viku,když už bude dole.A to o tom nekvalitnim materialu jsem nic neslysel,kup si origo,stoji par korun a neni s nima problem,jak už bylo napsano,duležite je mit 12 čepu mezi znackami a jen takovy zlepsovak,než to bodeš rozebirat a sundavat bočni viko,tak si nějakou tyckou zmackni spojku a nech ji zmačklou po dobu vymeny,zamezis tak vyjeti aksialni vymezovaci podložky na klik.hřideli.Tak praci zdar

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Re: Rozvody

Příspěvek od narancs01 »

Dobře, díky všem za rady, snad to teda zvládnu ;) :lol:
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Uživatelský avatar
M.a.r.t.i.n
Příspěvky: 135
Registrován: 12.10.2008 15:30
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: blízko trasy Metra

Re: Rozvody

Příspěvek od M.a.r.t.i.n »

zvládneš ;) aspon daš novy tesnení pod vanu...
Skoda Octavia 1.9 TDi Elegance,AHF81kW,sprint 764,kat off,EGR off,vyčištěné sací potrubí

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Re: Rozvody

Příspěvek od narancs01 »

tak nakonec sem si to vyjednal u kámoše v autodílně za 7 stovek ... aspoň to nepokazim :lol:
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: Rozvody

Příspěvek od Avanti »

Dejvidos píše:Nic na tom neni,ale je to dost špinava prace.Kup si těsněni pod vanu,pod bočni viko a rovnou vyměn gufero na bocnom viku,když už bude dole.A to o tom nekvalitnim materialu jsem nic neslysel,kup si origo,stoji par korun a neni s nima problem,jak už bylo napsano,duležite je mit 12 čepu mezi znackami a jen takovy zlepsovak,než to bodeš rozebirat a sundavat bočni viko,tak si nějakou tyckou zmackni spojku a nech ji zmačklou po dobu vymeny,zamezis tak vyjeti aksialni vymezovaci podložky na klik.hřideli.Tak praci zdar

S tímto naprosto souhlasím, na rozvodech, oleji a brzdách se šetřit nemá, navíc origo rozvody stojijo cca 350 Kč, takže o co de. Jo a k ceně práce - udělal bych ti ty rozvody za 500,- :)
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

auto-point
Příspěvky: 22
Registrován: 04.12.2009 19:53

Re: Rozvody

Příspěvek od auto-point »

www.skoda-virt.cz - tam ti poradí, sekce forum-motor

djslim
Příspěvky: 24
Registrován: 08.10.2008 11:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: uh.brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od djslim »

no jo nesmi te si kupovat nahrady ja daval matine na feldu origo ze skodovky ma na tom ted nahrkanych cca 60000 je jasne ze ti to po chvili bude mlatit je to jen kov a uz sem se setkal na dilne i stim ze dosel borec me nejede auto nejde nastartovat nic hmm mel rozlamane rozvodove kolo na vacce ja sem zastance toho aby si to udelal jinak ja to delam kolem 1500 s matorsem bez oleje

Zamčeno

Zpět na „Favorit / Forman“