Octavia II RS benzín X Octavia II 1.8 Tsi

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Petik
Příspěvky: 2
Registrován: 09.03.2011 16:49

Octavia II RS benzín X Octavia II 1.8 Tsi

Příspěvek od Petik »

Dobrý den uvažuji o koupi octavie nejlépe s nějakým nadupaným benzínem a nevím kterej je lepší, tak vás prosím o radu
jestli jít do RS 2.0 Tfsi nebo 1.8 Tsi.
Pište své pro a proti a poraďte, co je celkově lepší, jaká je spotřeba těchto mazlíků atd.

Uživatelský avatar
lojzahlina
Příspěvky: 8
Registrován: 14.02.2011 10:09
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Hrabenov

Re: Octavia II RS benzín X Octavia II 1.8 Tsi

Příspěvek od lojzahlina »

Zdravím Tě, já vlastním 1,8 TSI a musím říct, že je to výbornej motor. Spotřeba bude menší u 1,8TSI než u 2,0TFSI(vzduchem chlazený turbo). Nevím jak je to u novýho RS, kde už mají taky 2,0TSI(vodou chlazený turbo).Tam možná bude spotřeba podobná jak u 1,8. Jinak já mám spotřebu mezi 7,5 - 8 l/100 a to jsem ještě nejezdil delší trasy a po dálnici. Na delších trasách po dálnicích si myslím že nebude problém se dostat i na 6 - 6,5l/100. Záleží na tom kolik chceš do toho auta investovat, jestli chceš nový nebo ojetý? A pokud by sis nechal ještě chipnout tu 1,8, tak bys byl s výkonem na stejné úrovni, možná i víc jak u sériovýho RS a spotřeba určitě menší.


Arlo
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2010 17:26
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pragl

Re: Octavia II RS benzín X Octavia II 1.8 Tsi

Příspěvek od Arlo »

Ahoj jezdim OII rs tfsi combi. Auto je obuté na 18" Zenith, jsou trošku tvrdší hlavně ve městě, ale na dálnici a okrskách to sedí parádně ;) . Motor je bez úprav 200ps a promě to zatím stačí. Samozřejmě když budeš chtít ladit výkon tak se dá od 240ps dostat až na 450 koníků. Je to jen otázka peněz (spousty peněz) :lol: Spotřeba je různá. Jezdím převážně ve městě když jedu brzo ráno do práce a jsou prázné silnice tak 7,6l. Odpoledne domů popojíždění v zácpě 10,5l. Dálnice pkud jedu předpisově tak okolo 7l, ale většinou jedu tak za 8 :D . takže dlouhodobá průměrná se mi ustálila na 9l. Jinak samozřejmě RS je trošku jiná výbava než 1.8tsi... polokůže, sport paket, xenony, větší brzdy, sport podvozek, atd. to u Tsi v základu nebude ;) . Podla mého názoru je lepší pořídit auto které má slušnou výbavu a sportovní nádech než to pak dodělávat. Hlavně záleží na co auto chceš a co odněj očekáváš. Jestli chceš mít pocit sportovně laděného auta se solidním výkonem doporučuji 2.0Tfsi nebo Tsi RS. Pokud chceš auto na běžné ježdění s kterým se nemusíš bát předjíždět protože to pojede a zárove budeš mít o něco menší spotřebu pak 1.8 tsi. Doporučoval bych svést se v obou autech ať můžeš porovnávat. Jinak oba ty motory jsou velice povedené narozdíl od tdi. :(

Pro mě je RS combi ideální rodiný vúz se sportovním nádechem.

Jinak tady odkaz na článek o úpravě oII rs na 450ps http://www.octaviaclub.cz/index.php?opt ... &Itemid=28
OII combi RS 147kw

Petik
Příspěvky: 2
Registrován: 09.03.2011 16:49

Re: Octavia II RS benzín X Octavia II 1.8 Tsi

Příspěvek od Petik »

Jo moc děkuji, 1.8 tsi sem měl možnost vyzkoušet a toho zátahu sem se skoro lekl, 2.0tsi sem ještě neproháněl ale spíše půjdu do 2.0 tsi RS je i celkově hezčí. A ještě mě zajímá jestli je pravda že: octavia RS je lehčí než 1.8 tsi?

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“