Servisní opravy - tlumice, brzdy

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
z.moravi
Příspěvky: 9
Registrován: 23.11.2009 20:29

Servisní opravy - tlumice, brzdy

Příspěvek od z.moravi »

Rok se s rokem sešel a moje Octavia II Comby 1,9TDI 77kw 2007, má najeto o 27k km víc (189000km) po českých silnicích. Dal jsem ji servisákovi na diagnostiku a hned mi vyčelt spostu závat:( vytečené přední tlumiče. Od výměny zimních kol mi nějak cukalo brždění takže prej by to chtělo vyměnit i brzdné kotouče a destičky (před 14dny jsem byl na technické a bořík říkal "na ty destičky najedete ještě další rok") a že odcházejí dvě Žhavicí svíčky (před rokem jsem měnil jednu). Samozřejmě servisákovi se musí věřit, když tomu člověk nerozumí:-) A za 14dnu chci jet s autem do Norska a 8500km byt na něm dost závyslí. Hned vyvalil sumu 14000kč jen za součásky (i olej a filtr) to mně docela překvapilo. Člověk internetu zdatný (špekulat) si hnedka musí všechno ověřit. A nakonec to dopadlo tak, že si všechny díli objedvám sám, protože opravaří berou cenu podle autokelly a moje zjištení, že jsou tam 35% cenové rozdíli mezi jinými internetovímy prodejnamy autodílu je hrozné.

Sorry za ty keci:-) Ale chtěl bych se vás zeptat jestli můj vyměr dílu je zorumný a případně jestli víte jak dlouho trvá jeho výměna.

Přední tlumiče pérování jsem vzal MONROE, REFLEX (MO E7029) 1507kč (kelly 2320kč)
Brzdné kotouče ATE (AT 422210) 1160kč (kelly 1550kč)
Brzdné destičky samozřejmě taky ATE (AT 607117) 1160kč (kelly 1550kč)
A Žhavicí svíčka Duraterm BOSCH (BO 0250402001) 345kč (kelly 640kč)

A čas výměny šikovného servisáka bych typoval max tři hodiny práce i s výměnou oleje a filtru co říkáte ?

Moc dík že ses dočetl až sem:) a jsem rad za každou reakci:)

tom.ik
Příspěvky: 261
Registrován: 08.03.2011 11:13
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Písek

Re: Servisní opravy - tlumice, brzdy

Příspěvek od tom.ik »

No já myslím,že by se musel sakra obracec aby to stihnul za tři hodky i s tlumiči.Si vem jen kolik času Ti zabere když maš zarezly ten šroubek na zajištění kotouču a když ho nakonec musiš odvrtat-vyzavitovat ;-)....sice nejsem mechanik,ale parkrat jsem už to dělal,třeba někdo kdo se v tom denně hrabe to zvládne i za dvě :lol:
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip od TDI FUN
škoda SUPERB 1.8T tiptronic LPG
škoda felicie 1.3 Mpi LPG
kdysi BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i
vw golf II 1.6D
vw golf III 1.9D

humvee4
Příspěvky: 17
Registrován: 24.03.2011 20:17

Re: Servisní opravy - tlumice, brzdy

Příspěvek od humvee4 »

3h? - zase nesmíš brát všechny mechaniky jako zloděle. Dej tomu tak 5h. s lumičema je opruz.

vory
Příspěvky: 6
Registrován: 08.06.2011 10:28

Re: Servisní opravy - tlumice, brzdy

Příspěvek od vory »

přijed do varu a vezmu ti ty veci v kelly na slevu .. jinak ty brzdy si udelej sam , nic na tom. nemusis se bat , ze by tam byl nejakej zajeb. jinak tlumice a zhav. svicky taky neni problem. ja uz jsem to delal i na passatu i na octávě I i II . ,ale neni to na 3 hodky. pocitej za komplet praci min. 2000,-
Passat Variant 2.0 TDi 3/2006 Comfortline + Highline look + RNS 510

Octavia Combi II 2.0 TDi 2/2006 Elegance + RNS columbus 510

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“