Klepání v motoru TDI PD 77kW

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
prochi7
Příspěvky: 2
Registrován: 18.08.2010 12:57

Klepání v motoru TDI PD 77kW

Příspěvek od prochi7 »

Ahojte,

Potřeboval bych pomoct.
Poslední dobou mi jakoby klepe nebo řachtá v motoru viz. video, je to O II 1.9 TDi 77kw 4x4 2004.
Kdesi jsem četl, že by to mohlo mít něco společného s ventilátorem topení a to mi také píská na nižší stupně ventilace.
Je tedy možné, že se jedná o zaprasený ventilátor anebo vyklechtaná ložiska ?

Díky předem, už mě ten zvuk pěkně rozčiluje.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=Oiai7AcD ... r_embedded

Uživatelský avatar
pecan v
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2010 15:50

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od pecan v »

prochi7 píše:Ahojte,

Potřeboval bych pomoct.
Poslední dobou mi jakoby klepe nebo řachtá v motoru viz. video, je to O II 1.9 TDi 77kw 4x4 2004.
Kdesi jsem četl, že by to mohlo mít něco společného s ventilátorem topení a to mi také píská na nižší stupně ventilace.
Je tedy možné, že se jedná o zaprasený ventilátor anebo vyklechtaná ložiska ?

Díky předem, už mě ten zvuk pěkně rozčiluje.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=Oiai7AcD ... r_embedded
No moc tam toho poznat nejde. Mám špatné bedničky tak to je takové všelijaké ten zvuk. Chtělo by to vidět. Jestli to dělá když zapneš topení tak by to moh být ventylátor. Jestli je to klepání pravydelné a hlučnější a když přídáš plyn tak se zrychluje zároven s otáčkama motor ( jestli mě chápeš jakto myslím ) a jde to slyšet hodně u motoru tak to mužou byt i Hydraulická zdvihátka na ventilech. Stačí se stavit do servisu a oni ti řeknou.

ukro
Příspěvky: 8
Registrován: 31.07.2011 21:40

Re: Klepání v motoru TDI PD 74kW

Příspěvek od ukro »

sorry ze to pisu sem ale me to dela taky nejakej podivnej zvuk (klepani) a dela to kdyz je to studeny a az se to zahreje tak se to zmirni kazdopadne po vyslapnuti spojky to zmizi.... a kdyz jsem to nastartoval a poslouchal zespoda tak se to ozejva z prevodovky a nebo ze spojky.... muze to delat dvojhmota? furt mi nejde do hlavy to ze na to ma vliv teplota motoru kdyz tam mam 90°C ta je ticho..... jo a mam taky 4x4 77kW

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Klepání v motoru TDI PD 74kW

Příspěvek od libero1071 »

skontroluj volnobežku alternátora..

ukro
Příspěvky: 8
Registrován: 31.07.2011 21:40

Re: Klepání v motoru TDI PD 77kW

Příspěvek od ukro »

tak to me opravdu nenapadlo a mozna ze to dela ona je to dost mozne pak dam vedet jak jsem dopadl....

ukro
Příspěvky: 8
Registrován: 31.07.2011 21:40

Re: Klepání v motoru TDI PD 77kW

Příspěvek od ukro »

tak altikem to neni po demontazi remene prislusenstvi to stale klepe.... takze predpokladam ze to bude delat dvouhmotak protoze po nastartovani to klepe a jak mile lehce slapnu na spojko aby prilehlo lozisko na pratlacak a tim aby se trochu zatizil setrvak tak to stichne..... je moje uvazovani srpavne?

mat.1
Příspěvky: 46
Registrován: 19.02.2010 19:31

Re: Klepání v motoru TDI PD 77kW

Příspěvek od mat.1 »

Když to za studena nastartuješ a pak hned vypneš zaklepe to při doběhu motoru?Jestli ano tak Dvouhmota K.O.

ukro
Příspěvky: 8
Registrován: 31.07.2011 21:40

Re: Klepání v motoru TDI PD 77kW

Příspěvek od ukro »

jo obcas to divne chcipne i teply mam na mysli takovej jinej zvuk nez obvykle ze tam neco zaklepe nebo tak neco....

Zamčeno

Zpět na „Motory“