SVĚTLA, PŘEDNÍ: Malá svitivost xenonů. Teplota výbojky

Moderátoři: BigBang, Majk

Tomster
Příspěvky: 5
Registrován: 04.02.2012 09:48

Re: Nízká svítivost xenonu na RS

Příspěvek od Tomster »

DynDyn píše:
BigBang píše:nebo budeš mít vysvícený paraboly... ano má to automat. naklápění pomocí čidel na každym kole - zkus co nejvíc zatížit zadek a pozoruj jestli se sklopí nebo ne - toť moje rada, rada člověka, co xenony nerad, protože mi to bílý/modrý světlo nějak nesedí ;) :mrgreen: 8-) :D
cidla nejsou na kazdem kole ale na levem prednim a na pravem zadním...

jinak xenony na RS celkove moc dobře nesvití, ale vetsinou jsou to zašlé čočky...

abys vyloučl ty naklonový čidla, tak stoupni ke zdi a po nastartovaní se ti musí xenony sami seřidit, tj po zapnutá vyjedou nahoru a pak zas sjedou dolů. pokud to nedelá, tak je nekde chyba.... manualne to nastavit leda přímo na svetle myslím že imbusem, ale nedoporučuji bez regloskopu
No to u té stěny jsem myslím, zkoušel a přišlo mi, že se světla vůbec nehnou, jen se rozsvítí pořádně výbojky... a slyšel jsem, že je opravdu občas nutné "restartovat" xenony přes diagnostiku, takže hned jak někoho sní seženu vyzkouším to...
To manuální štělování mě právě zkoušeli na technické, ale ty imbusy byly stržené jsou takm takové soukolíčka plastová a ty byly uplně utržené z takové kovové kulatiny, kterou by to mělo pravděpodobně otáčet, takže těma si nejspíš moc nepomůžu...

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízká svítivost xenonu na RS

Příspěvek od Fleer »

Když se seřizují xenony, vždy se musí seřizovat přes diagnostiku a s regloskopem.. ŘJ sklonu světel se totiž přitom naučí nulovou polohu světel, od které potom reguluje za jízdy. Pokud máš stržené štelování, moc s tim nenaděláš. Muselo by se skusit, zda by to nešlo opravit nějakym konstrukčním lepidlem, popřípadě ty ´´štelovátka´´ vyměnit. Jestli máš v háji odrazovou plochu v projektorech, tak to moc svítit nebude. V Praze je firma, která se zabývá opravou a renovacemi xenonů, od přeleštění krytů světel až po chromování odrazových ploch světel.

Takže posloupnost: oprava nastavování světel, seřízení světel, vyzkoušení pak vyzkoušet firmu na opravy xenonů.

Diag. adresa řj nastavování světel je 55, pak základní nastavení, skupina 1(světla v nulové poloze), provést manuelní nastavení světel, skupina 2 (nová poloha se naučí) a toť vše.
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

Zamčeno

Zpět na „Exteriér + styling“