2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
j3nick
Příspěvky: 2
Registrován: 06.04.2010 23:14

2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od j3nick »

Zdravim pred par dny mi zacal motor klepat a zacal znit jako slabsi tdi, tak jsem dneska navstivil dva ruzne servisy skoda. V prvim mi bylo receno, ze vse je v poradku jeden motor muze byt hlucnejsi vic druhy min. Pro jistotu jsem zajel jeste do druheho a tam mi bylo zase receno ze neco je v neporadku, protoze tento zvuk neni normalni, ale nevedi co takze oprava by vypadala pokus omyl. :roll: Nemel nekdo podobny problem, nebo nevi kde hlada priciny?? diky

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od notobi »

tenhle motor má fakt blbej klepající zvuk pokud jim to nenapsalo žádnou závadu a oleje je tam dost nedivim se, že to nechali být
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

j3nick
Příspěvky: 2
Registrován: 06.04.2010 23:14

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od j3nick »

No ale je divne ze to zacalo ze dne na den. Furt se stim nechci smirit :) navic nikdo mi neni schopen rict zda je to v poradu. Jeden mechanik tvrdi ze vse je ok a druhy zase ze ne, ale pry je tam tolik moznosti, ze by pomalu rozebral celej motor :?

1soda
Příspěvky: 2
Registrován: 02.11.2008 21:14

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od 1soda »

to ti ani nikdy nikto nepoviem,zaoberam sa skodovkami a inymi autami uz dost dlho a nidke nic nevedia,vsade su taki isti majstir v skodovke,ako kazdy druhy garazmajster.Tiez mam ten motor a tiez zneje ako veeeelmi tichy dizel.Ale len na volnobeh.Uz som tento zvuk pocul aj na znameho GTI V .Pokial mas ale na mysli nieco hlucnejsie,ako chod na volnobeh,hladaj dalej mechanika,kotry sa vyzna ,co ti ale drzim palce,lebo takeho som ja nenasiel este.

coswortak
Příspěvky: 1
Registrován: 28.10.2011 10:53

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od coswortak »

mam octaviu II 2.0 FSI 4x4 a taktiež ten motor na volnobeh poklepkava ,len volnobeh , počut to len von , dnu v aute je ticho.Myslel som si že su to zdvihatka, nakoniec že vraj je to u týchto motorov normalne každý klepka na volnobeh.Má Už 250000 KM motor bez problemov akurát by som ich v škodovke nakopal do zadku za tie nity na diferaku , odstrihlo 3 nity a rozbilo obal prevodovky mam 4x4 takže nová nepripadala v uvahu ,obal zavarit a diferak prenitovat.Oni to robia asi naschval, dobre vedia že tie nity im trhalo uz na octavii I 1,6 od 1997 roku a nevedia to za 10rokov vývoja odstranit, alebo to robia zamerne nech to veselo trha dalej.HANBA im za to!!!!

swenak
Příspěvky: 2
Registrován: 02.12.2011 04:26

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od swenak »

Ahoj, něco hledám na netu a našel jsem náhodně váš problém, tak Vám poradím. Není to nic zvláštní a ničemu to nevadí, ale když to chtete řešit, tak "stačí" výměnit:

rozvodovy retez vackoveho hridele 06D109229B
napinak retezu 06F109217A
sroub N10196303

Jsou to čísla pro VW, ale myslím, že jsou stejná s SK.

Problém je, že je údajně složitá výměna, resp. je pravděpodobné, že to bude náročné a půjde pryč celá hřídel a snad se pak musí s tím měnit i rozvody.

Smak01
Příspěvky: 2
Registrován: 07.05.2012 21:57

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od Smak01 »

klepe to nejak takto, ako mne v nahravke? Pocut to hlavne v druhej casti nahravky z interieru. Konkretne to je motor 2.0 FSI.
Přílohy
fsi.rar
(1.86 MiB) Staženo 1179 x

swenak
Příspěvky: 2
Registrován: 02.12.2011 04:26

Re: 2.0TFSI klepani motoru(jako diesel)

Příspěvek od swenak »

jj, dle mého je to ono

Zamčeno

Zpět na „Motory“