1.6 TDI DSG

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Filous
Příspěvky: 27
Registrován: 06.02.2011 22:34

1.6 TDI DSG

Příspěvek od Filous »

Dobré odpoledne, mám dotaz k možná problému s dsg převodovkou. Auto má najeto 46.000 ks, koupeno nové v ČR a při pomalé jízdě třeba rozjíždění, když je ještě zařazená dvojka je cítit škubání při rozjezdu. Mám automat poprvé a přirovnal bych to jako když u manuálu začíná být v háji dvouhmotový setrvačník. Něco podobného jsem začal pociťovat na minulém autě v najetých 180.000 km. Domnívám se, že pokud to má tak málo najeto, tak se to za dalších 30 tis km asi rozpadne. Dotaz je, zda bych to měl řešit v době, kdy je auto ještě v záruce, už je slyším -jo pane to je normální, já nic necítím apod. Děkuji za nějaké postřehy, ale normální to asi nebude...?

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: 1.6 TDI DSG

Příspěvek od libero1071 »

no navštíviť ti ten servis doporučujem...možno bude stačiť prehrať soft v RJ DSG

Filous
Příspěvky: 27
Registrován: 06.02.2011 22:34

Re: 1.6 TDI DS

Příspěvek od Filous »

No mam pocit, ze na sportovni mod to je lepsi a i citelne plynuleji radi. Na normal je citit i prerazeni mezi rychlostma. Pokusim se tam zastavit.

Uživatelský avatar
Majk
Příspěvky: 263
Registrován: 16.10.2008 09:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TDI DSG

Příspěvek od Majk »

No pokud máš auto v záruce tak určitě neváhej navštívit autorizovaný servis.
Nyní: Octavia II 1,9 TDI
Ex: Octavia 1,6i 75 kW

Filous
Příspěvky: 27
Registrován: 06.02.2011 22:34

Re: 1.6 TDI DSG

Příspěvek od Filous »

Tak jsem dnes navstivil autorizovany servis a byl mi nahran novy soft do jednotky dsg. Zatim po ujeti cca 20 km je znatelne lepsi a plynulejsi razeni, uvidim co to bude delat pri zahratem aute a popojizdeni.

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: 1.6 TDI DSG

Příspěvek od libero1071 »

tak dúfam,že ti to tak vydrží ;)

Filous
Příspěvky: 27
Registrován: 06.02.2011 22:34

Re: 1.6 TDI DSG

Příspěvek od Filous »

Zdarec po delší době. Posílám další poznatky a závěry s mojí DSG převodovkou. Jka jsem psal již před časem, tak jsem se posunul ke konci záruky mojeho auta a začil řešit škubající rozjezdy a divný zvuky. Auto má najeto 68.000 ks a má měsíc do konce záruky. V předešlém období jsem byl 3x na prohlídce DSG a vždy mi byl přehrán nový soft, samozřejmě nepomohlo. Nyní se Škodovka podle výpisu diagnostiky - prý za delší období usnesla, že jsou v převodovce potřeba vyměnit nějaký elektromagnetický spojky, či co. Auto je v servisu a bude se tedy vyndavat převodovka. Je možné, že jsou to tyto spojky, můj dojem je, že to spíše dělá dvouhmotový setrvák, ale nevím, automat DSG neznám... Jak velká oprava a jak velký zásah je výměna těchto elektromagnetických spojek a je něco, co můžou odbornící v servisu spíše po..at ? Máte někdo představu, co by to stálo, pokud by to byla oprava mimo záruku ?
Díky

Odpovědět

Zpět na „Motory“