škoda Yeti - výměna oleje

2008 -

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
darkhorse
Příspěvky: 2
Registrován: 08.03.2013 00:12

škoda Yeti - výměna oleje

Příspěvek od darkhorse »

Zdravím,

pro někoho možná banální otázka, ale zeptat se potřebuji Máme Yetíka 2.0.TDI/81KW, najeto 28000,15 měsíců v provozu (z toho 2 a půl měsíce stál u Bartha na dvoře).. a píše, že servisku chce za 2000 km, nebo x dni.. serviska jako taková mi je jasná, ale nejasnost mám ve výměně oleje. Nevím jestli původní majitel (škodovka) měnil olej..a kdy ho mám měnit já. Jestli měl být vyměněn po roce a nebo jestli se má vyměnit až při první servisce.. Mám i takové info, že první výměna oleje má být až v těch 30ti tisících(při servisce), že ten první olej, co se tam dává je zájezdový a má tam být až do servisky.. ale to by zase bylo v rozporu s tím intervalem rok nebo 15tis., my máme ten interval QG1 (což je s proměnlivou délkou serv. interv.) ale popravdě moc nevím, co si pod tím představit. Budu ráda za každou radu. Díky

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: škoda Yeti - výměna oleje

Příspěvek od libero1071 »

interval QG1(max 30tkm/2roky) je premenlivý/predĺžený..čiže na výmenu oleja ideš,až ti to začne v paneli prístrojov signalizovať...RJ si to vyhodnotí sama na základe viacerých faktorov (krátke/dlhé trasy,časté štartovanie)...
ak nechceš čakať,tak ten olej vymeň,vynulujte diagnostikou počítadlo a budeš mať pokoj...pre QG1 treba dodržať VW normu 507.00
tá norma platí aj vtedy,ak to budeš meniť po 15tkm/1rok a vozidlo má filter pevných častíc DPF

dúfam,že som ťa nejako nepoplietol,ak máš nejasnosti napíš ;)

darkhorse
Příspěvky: 2
Registrován: 08.03.2013 00:12

Re: škoda Yeti - výměna oleje

Příspěvek od darkhorse »

díky za radu :) už nemám nejasnost ;)

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: škoda Yeti - výměna oleje

Příspěvek od libero1071 »

:D

Odpovědět

Zpět na „Yeti“