Prenechani 'opustene' Skody R

Bleší trh, výměna a pracovní nabídky.

Moderátoři: BigBang, Majk

Pravidla fóra
Tato sekce slouží pro vkládání inzerátů pouze na téma práce a zdarma. Textová nebo bannerová reklama: ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
Odpovědět
OpusteneErko
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 17:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od OpusteneErko »

Dobry den,

mame nasledujici problem

koupili jsme dum. V dome ma byvaly majitel nemovitosti nagarazovanou rozlozenou Skodu R ( netusim ktery model, bez kol na blocich, motor tam tusim je, na prvni pohled velmi zachovaly stav - zadna rez).
I pres pocetne ujistovani + upominani si ale vuz stale jeste neodvezl a vypada to, ze se k tomu v nejblizsi dobe ani nechysta (od koupe nemovitosti ubehlo skoro pul roku).

Tudiz mne (mozna naivne) napadlo, jestli by nahodou nekdo nechtel ono garazovani od nas 'prevzit', pricemz by se pak primo s majitelem domluvil, jestli by si vuz rovnou nekoupil nebo jinak nevyrovnal.

Pokud ma nekdo jinaci napad, jak tento nas problem vyresit - tak mi prosim dejte vedet.


Nekolik poznamek zaverem
- nechci nikomu za odvoz/prenechani platit a ani nechci za prenechani zadne penize
- chtel bych vse vyridit pokud mozno co nejvice legalne/seriozne (asi bychom pri prenechani podepsali nejake lejstro pripravene nasim pravnikem)
- k vozu nemame k dispozici zadne dokumenty
- vuz je bez znacek
- majitel trvdi, ze je vuz v pouzitelnem stavu; po jeho opetovnem slozeni predpokladal presun po vlastni ose v radu nekolika set kilometru
- majitel se muze teoreticky kdykoliv ozvat (ale je to podle mne behem dalsiho mesice malo pravdepodobne), takze nemuzu poskytnout 100% zaruku, ze vse klapne; v tomto pripade bych urcite alespon v pripade zajmu predal kontakty
- mame pripravenych jeste nekolik zaloznich reseni, tyto by ale asi nebyly moc pro vuz setrne - automobil samotny nam nijak 'neublizil', ale proste nam tu garaz blokuje :-(

Kdyz tak se nam prosim ozvete na mailovou adresu 'opustene.erko@gmail.com'

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od VWshop.cz »

Nebylo by lepší připravit komplet papíry jako je kupní smlouva za cenu 1 Kč ?
Ty papíry nechat podepsat majiteli a poté vůz normálně prodat přes bazar?

OpusteneErko
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 17:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od OpusteneErko »

No on ho ale pokud vím prodávat nechce a něco takového jen tak nepodepíše...

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od VWshop.cz »

Prodat mu to nemůžeš.
Tak mu řekni ( napiš dopisem ) ať ti platí 2000 Kč měsíčně pronájem garáže nebo ať si to vystěhuje.
Když si to po písemném upozornění nevystěhuje, tak mu to prostě z té garáže odstraň ( nech převést na jeho pozemek ) a vyúčtuj mu náklady.

OpusteneErko
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 17:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od OpusteneErko »

Akorát, ze ty náklady na převoz + případného právníka podle mne už nikdy neuvidíme ( a k soudu to asi nebude mít smysl dávat)

Ale asi nám míč jiného nezbyde :-(

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od VWshop.cz »

Tak ještě je tu možnost poslat mu výzvu k vyklizení a pak to vytáhnout na ulici a nechat to tam. Jestli to neni ve stavu šrotu.

OpusteneErko
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 17:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od OpusteneErko »

Se všemi návrhy souhlasim, ale jak jsem psal - nebyly by moc šetrné k vozu, což mi přijde ( alespon v teto fazi ) škoda

ales_
Příspěvky: 2
Registrován: 12.05.2013 12:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od ales_ »

Mám dojem, že po prodeji nemovitosti je původní vlastník povinen vyklidit si majetek v nějakém zákonem stanoveném časovém limitu a pokud se tak nestane, tak ten majetek propadne ve prospěch současného majitele. Nejsem ale právník a ani jsem tento problém nikdy neřešil, takže o tom nemám přesné informace. Radili jste se s nějakým právníkem, nejlépe s někým, kdo se zabývá majetkem/nemovitostmi? Jaký byl jeho názor?

OpusteneErko
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 17:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od OpusteneErko »

S právníkem jsme se radili a první rada byla se toho prostě zbavit ( jelikož vůz není zmíněn v žádné smlouvě nebo predavacim protokolu k nemovitosti). Ale nemám moc naturu pak majiteli vozu do očí tvrdit, ze o tom voze najednou nic nevím ( + sousedi atd. )

Druha rada byla zaslat fakturu za neoprávněné garazovani a vyčkávat

Propadnutí věcí v prodanem domě nebylo zmíněno vůbec, spíš jsme byli varování, abychom pak nebyli obviněni, ze jsme mu nějak poškodili majetek...

Zrecyklovat/prodat na aukru mu to nemůžeme, jelikož nemáme k vozu technicak + je to stále přihlášeno na něj (?)

A pak jedině asi mu to nechat převézt odtahovkou, cenu převozu ( neco mezi 3000-5000) ale z něho asi pak tezko dostaneme (?)

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Prenechani 'opustene' Skody R

Příspěvek od VWshop.cz »

OpusteneErko píše: Propadnutí věcí v prodanem domě nebylo zmíněno vůbec, spíš jsme byli varování, abychom pak nebyli obviněni, ze jsme mu nějak poškodili majetek...

Mám dojem, že je to až po velice dlouhé době.

Napiš mu s právníkem výzvu k vyklizení a čekej co se stane. Vyvést ho na ulici před barák můžeš vždycky, pak zavoláš městský že tam je vrak a oni se o něj postaraj.

Odpovědět

Zpět na „Zdarma / Vyměním / Práce“