Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Wasr22
Příspěvky: 3
Registrován: 23.03.2013 15:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od Wasr22 »

Ahoj, chci se zeptat kde bych mohl sehnat nebo jestli někdo nevíte kde by se dal kouit tenhle adaptér na xenonové světlomety. Důvod je že tu co tam mám tak někdo mastil ručně a mám ukroucené dráty atd, a nejdou mě naklápět světla na palubce tím kolečkěm. Ani mě knim nevedou dráty. Motorky tam mám a vevnitř ve světle je všechno v pohodě.

Zde je odkaz: http://www.kufatec.de/shop/de/Skoda/Oct ... Octavia-1U

Ale 50 euro se mě za to dávat nechce. klidně bych si to spíchnul doma sám ale kde sehnat zapojení i s naklápěním světel a kde koupit piny a konektory do xenonu a do origo zásuvky.

Děkuji za rady :)

Wasr22
Příspěvky: 3
Registrován: 23.03.2013 15:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od Wasr22 »

To se nenajde nikdo kdo z tím má zkušenost? Jenom třeba schéma jak to zapojit na kolečko víc nepotřebuju.

Díky

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od milhausek »

s těma adaptérama ti to nikdy na kolečko fungovat nebude
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Uživatelský avatar
spravauto
Příspěvky: 49
Registrován: 07.06.2012 20:45

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od spravauto »

pišeš xenomy takže předpokládám že máš origo xenony ne žádnej HID bastl. Jestli máš origo tak zapomen na štelování svetel z kabiny musíš mit čidla na nápravě jinak to fungovat nebude !! Xenonový moorky hlavně nejsou na 12V !! takže jak ž je víše zmíněno přechodka tě neachrání. Kup si originál konektrory a piny a přepinovat popř dotahat kabely aby bylo vše fuknční(abs, can, náklon)
Kompletní Autoservis - pneuservis
Tel.: +420 602 875 274
www.spravauto.cz
Praha 9 - Čakovice Cukrovarská 366/71

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od milhausek »

ono to jde předělat i na kolečko, ale je to prasečina
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Uživatelský avatar
spravauto
Příspěvky: 49
Registrován: 07.06.2012 20:45

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od spravauto »

milhausek píše:ono to jde předělat i na kolečko, ale je to prasečina
s xenonovým motorkem?
Kompletní Autoservis - pneuservis
Tel.: +420 602 875 274
www.spravauto.cz
Praha 9 - Čakovice Cukrovarská 366/71

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od milhausek »

ano!
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od BigBang »

a pokud narazíš na „správnýho“ chrániče, tak s tebou dobře vyjebe...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Wasr22
Příspěvky: 3
Registrován: 23.03.2013 15:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od Wasr22 »

Taky jsem to někde četl, ale zase jak? Všichni tvrdí že to jde ale nikdo nedá pořádnej návod jak na to... Tohle mě štve, koupij jsem oktu z xenonama al líbí se mě jak to svítí, ale co jsem zjistil na forech že musím dodělat odstřiky a automatické naklápění tak se mě do toho moc nechce. :) Ale xenony jsou xenony a pudu asi do toho takže proto jsem se ptal jak na to :)

Henrysniper
Příspěvky: 1
Registrován: 04.06.2013 13:54
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Xenon adaptér octavia 2001 / Nefunguje naklápění světel

Příspěvek od Henrysniper »

[quote="Wasr22"]Taky jsem to někde četl, ale zase jak? Všichni tvrdí že to jde ale nikdo nedá pořádnej návod jak na to... Tohle mě štve, koupij jsem oktu z xenonama al líbí se mě jak to svítí, ale co jsem zjistil na forech že musím dodělat odstřiky a automatické naklápění tak se mě do toho moc nechce. :) Ale xenony jsou xenony a pudu asi do toho takže proto jsem se ptal jak na to :)[/quot

Xenony jsou ovládány řídící jednotkou která bere informace z čidel na nápravách a tím vyhodnocuje a ovládá naklápění. Jestliže si koupíš neorigo světla, nebude naklápění fungovat protože neobsahují jednotku ani čidla. Je pravda, že si musíš dodělat ostřiky světel a ještě si musíš zajít na STK aby Ti potvrdili do TP, že jsou světla plně funkční (včetně naklápění a ostřiků), jinak můžeš mít problémy s neschválenou úpravou

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + styling“