Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

2006 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
mari1300
Příspěvky: 6
Registrován: 20.01.2012 22:01

Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od mari1300 »

Zdravím,
dlouho jsem se rozhodoval, co koupit za další auto(H.Lantra v kombiku na LPG dosloužila) a přes Kanga,Dobla Caddy a podobné krabice, jsem se rozhodl, že Roomster bude snad ještě rozumný kompromis v požadavcích, které od auta vyžaduji(naložit 2 jízdní kola,v případě potřeby možnost relativně pohodlného přespání v autě,větší zavazadlový prostor+pokud možno po rozložení-rovná podlaha).

Vzhledem ke způsobu, jakým bude auto nejvíce používáno(městský provoz s kratšími a častějšími popojížďkami+dojíždění do práce na krátkou vzdálenost), naftu jsem rovnou škrtl a zaměřil se na benzín, popřípadě přestavbu na LPG.

Jenže těch benzínových variant u Roomsteru je docela dost (1.2HTP,1.4,1.6 a nejnovější 1.2TSi).

Co za motorizaci by jste mi z těchto doporučili?Samozřejmě největší důraz kladu na spotřebu a spolehlivost...

O 1.2HTP jsem se nedočetl vesměs nic moc pozitivního, jen určením nejvíce odpovídá způsobu používání, protože ve městě má být relativně slušně pružný již od nízkých otáček, 1.4+1.6 jsou údajně mdlé od nejnižších otáček a dosti hlučné navíc 1.6 má mít dost hrubý chod a 1.2 TSi má problémy s rozvodovým řetězem(od 2011 vyřešeno modifikovaným řetězem) a navíc jsem slyšel případy, kdy s do oleje dostával benzín, díky častému podtáčení a ježdění po městě na čtvrt plynu, kdy má být tento motor paradoxně nejžravější(snad kvůli tomu, že turbo se zapojuje až od cca 2000 ot/min...).Navíc po městě má být dost žravý!

Našel by se tu někdo znalý těchto motorizací, nejlépe i někdo z vlastní zkušeností a poradil, jaký motor vybrat?
Nevím, na co se zaměřit, hlavně chci mít klid a nestarat se ustavičně o nějaké problémy s motorem...

Díky

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od VWshop.cz »

Do rodiny jsme koupili Roomstera 1,2 TSI 63kW a předem říkám, že jsem z motoru nadšený. A to v druhém autě mám 1,9 TDI a jsem zastáncem dieselů.


Spotřeba město na 16kách: 6,5 litru
Spotřeba kombinace 5,9 litru
Spotřeba při jízdě jako důchodec: 5,5 litru


Celkově je auto i motor přizpůsoben do města a na vesnici. Nejvíce mu vyhovují klikaté cesty a jízda od 50-70 km/h, kde je bravůrní i spotřeba. Na dálnici a na rychlých úsecích je vidět, že krabicová karoserie pracuje. Spotřeba nad 100km/h ( dálnice ) roste k 8mi litrům.


Motor má svělý tah, řekl bych srovnatelný s TDI, které mám i když charakteristika je jiná. Motor se lehce vytáčí, ale nad 3500 se neděje nic navíc. Je to užitný motor pro jízdu od 1800-3000 odtáček s krásnou spotřebou.

HTP je slabé / žravé a 1,4ku jsem ještě neřídil.

Po jiném motoru bych ani nekoukal.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od BigBang »

HTP bych vyloučil, protože jakmile vyjedeš z města nebo příjde prudkej kopec, tak je to tragédie :!: Tragédie je to už s Fabií, takže s Roomstrem to bude jednou takový ;)

Pokud máš dost financí, tak bych šel asi do toho TSI. Jinak bych vybíral z 1.4 nebo 1.6...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od Rouballik »

1,2 TSI 63kW
Cesta Liberec - Vrchlabí cca 100km
Dálnice, město, serpentiny, stoupání do hor.
Ve 4řech lidech.
V dešti.
Kola 16' 205ky pneu.

Auto pěkně v otáčkách při takové té velice svižné jízdě a výsledná spotřeba 6,3 litru.

Odpovědět

Zpět na „Roomster“