Palubní kamera - černá skříňka do auta

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
afaba
Příspěvky: 1
Registrován: 12.10.2010 13:18

Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od afaba »

Každý den trávím na cestách několik hodin a po tom, co mi na přechodu lehnul cyklista na kapotu auta
, jsem si pořídila do auta kameru. Nebýt totiž několika dobrých duší, které celou událost viděly a
později dosvědčily, těžko bych dokazovala, že na přechod vjel, že kolo nevedl, ale jel na něm jako
blázen a nedíval se doprava, ani doleva. Naštěstí se nikomu nic nestalo, cyklista měl jen šok a
rozbité kolo a já jsem strávila pár hodin jednání s policií, ale doma jsem začala přemýšlet,
jak tyhle situace řešit do budoucna. Nejezdím jako blázen, ani nejsem pitomá blondýna a přesto mne
každý týden někdo vyvede z míry, nebo alespoň pořádně překvapí.
Proto jsem zapátrala na internetu a pořídila si na zkoušku kameru do auta z www.male-kamery.cz
Je to ta levnější, s VGA rozlišením, ale chci si pořídit model HD, který se zapíná sám hned po
nastartování - jak říkám, jezdím docela hodně, na kameru už jsem si zvykla a nechci ani vědět o tom,
že ji v autě mám, jenom když se něco stane, jednoduše mám jak dokázat, jak to skutečny bylo.


Byla jsem s ní velmi spokojená, ale šla jsem do toho dražšího modelu, protože má lepší obraz a nemusí
se před každou jízdou ručně zapínat a tahle mi teď leží doma. Určitě někomu dobře poslouží a zachrání
možná spoustu peněz a průšvihů, i když to, co se děje na našich cestách, žádná kamera nespraví, ale je
třeba se mít jak bránit, když jste v tom nevinně.


Proto bych chtěla tu VGA kameru prodat, je jenom vyzkoušená (jezdila jsem s ní asi měsíc), nezašpiněná
a nechám ji za 2100Kč + poštovné (asi stovka).

Technické údaje a další parametry jsou přímo na stránkach prodejce www.male-kamery.cz


Díky a mnoho štastných kilometrů bez nehod.

afaba@seznam.cz

Lenicka1313
Příspěvky: 4
Registrován: 31.03.2011 22:13

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od Lenicka1313 »

Jsem jednoznačně pro palubní kamerky. Je opravdu nespočet situací, kdy vám mohou pomoci v nepříjemných situacích, a proto jsem taky jednu koupila (pro inspiraci, já jí koupila tady: http://www.digital-shop.cz/kamera-do-auta/). Zatím naprostá spokojenost, vše šlape tak, jak má, takže mohu pouze doporučit.

Lenicka1313
Příspěvky: 4
Registrován: 31.03.2011 22:13

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od Lenicka1313 »

No já jsem něco podobného nedávno sehnala a jsem naprosto spokojena. Když si pomyslím, v kolika situacích mi to může pomoci, jsem opravdu ráda, že jsem si kamerku koupila. Zatím naprostá spokojenost, a pokud byste chtěli nějaký nápad, kam se obrátit, já jsem jí sehnala zde: http://www.palubni-autokamera.cz/

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od Rouballik »

I když je úvodní příspěvek asi velice hloupá reklama ( zdravim majitele male-kamery.cz), tak téma diskuze je zajímavé. Sám uvažuju o kameře do auta, protože jezdim denně a denně potkám nějakýho d....a. Jakou by jste doporučili?

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od BigBang »

já mám prestigio roadrunner 500, snímá 1080p, ale bohužel má upínání na plocho, takže zabírá trochu víc místa ve výhledu a v současný době jsem měl trochu problém, že se mi začala vypínat při auto režimu (s nastartováním se zapne a nahrává). A pak mám ještě omega OM205 s 720p, ale tu jsem ještě pořádně neotestoval, ale už teď vim, že má horší obraz zejména v noci než prestigio, nehledě na kvalitu zpracování a v podstatě všechno kolem...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

michal1234
Příspěvky: 9
Registrován: 03.05.2013 12:29
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od michal1234 »

prosím vás a jak to vlastně funguje? kolik hodin to ví nahrát? a pak se to automaticky vymazáva samo nebo třeba měnit úložiště? díky
Na blogu o povinném ručení najdete řešení problémů a můžete se ptát, co vás zajíma.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od BigBang »

kolik nahraješ záleží na velikosti karty (vetšinou SD), na kvalitě videa, jak kamera dokáže zkomprimovat to video. Hodně faktorů, ale na 16GB (class 10) ve fullHD (1080p) cca 4 hodiny a v HD (720p) dvojnásob, tzn. 8 hodin. Když se karta naplní, tak se záznamy začnou automaticky přemazávat od nejstaršího - proto by taky měla karta bejt class 10, aby zvládala rychle mazat a ukládat. U obyčjnejch karet, např. class 4, se pak může stát, že mezi sekvencema (kamera nikdy nenatáčí v kuse, vždycky jen po 10 - 15 minutách, záleží na nastavení) vzniká klidně až několikasekundová mezera ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

michal1234
Příspěvky: 9
Registrován: 03.05.2013 12:29
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Palubní kamera - černá skříňka do auta

Příspěvek od michal1234 »

Děkuji za obsáhlou odpověď. Určitě se budu podle toho řídit při obstarání. ;)
Na blogu o povinném ručení najdete řešení problémů a můžete se ptát, co vás zajíma.

Zamčeno

Zpět na „Pokec & Zábava“