Výměna kliky zadních dveří

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Merrcury
Příspěvky: 1
Registrován: 28.02.2014 21:48
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Výměna kliky zadních dveří

Příspěvek od Merrcury »

Zdravím,
jak už to tak bývá tak zákon schválnosti funguje. Mojí kamarádce se povedlo zlomit kliku u zadních dveří za řidičem. Jedná se o Octavii II 1.4. TSI rok výroby by měl být tuším 2011. Bohužel to není samozřejmě moje auto, takže opravdu zákon schválnosti fungoval dokonale.
Potřeboval bych jelikož už jsem googlil, nemohu najít žádný návod jak tyto dveře rozebrat a nechci se bez něho do toho poustět, než udělám ještě větší chybu. Našel jsem rozebrání na Octavii I, ale přeci jen se to čas od času obměňuje. Jedná se mi o to, že nemusím celý mechanismus vyměňovat, je urvaná pouze chromovaná klika(vnitřní) dveří při otevíraní, ani lanka není urvané a nic dalšího. http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-oc ... 7775.eshop našel jsem například tento díl nevím jestli je to přímo černá to co je v té octaviě, ale to už bude maličkost změnit barvu.
Nechce se mi moc dávat za servis odhadem 2000,- Kč, přeci jen jsem student a proto bych koupil díl a pokusil se jej vyměnit. Když tak za mojí blbost zaplatím dvojnásob no :D..
Případně jestli by se dalo třeba na vrakovišti sehnat pouze ta klika a nemuselo se vyměňovat celý kus dveří s klikou.
Děkuji strašně moc za poskytnuté rady návody atd.

mates-es
Příspěvky: 9
Registrován: 24.06.2011 16:16

Re: Výměna kliky zadních dveří

Příspěvek od mates-es »

Ahoj myslím si že to bude stejné jako u octy II 2006 když odklopíš kliku je tam šroubek .Myslím si že torx 6ka.Nevím jestli tam máš ovládání okýnek , jde to opatrně plastovou kreditkou vyloupnout a tato klika potom už drží jen v čalounění na plastových packách .pokud je to jinak tak se omlouvám ale u OCT II 2006 je to vzadu takhle pokud chceš napiš mi na email a zkusím poradit více : M.sklenarik@seznam.cz

Fanouch
Příspěvky: 24
Registrován: 08.10.2013 20:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Výměna kliky zadních dveří

Příspěvek od Fanouch »

když jste u tech dveří nevíte jak se sundavá klička zadního okýnka na octavii II fl 09 .je naražená nebo je tam něakej fígl?

Uživatelský avatar
Gaston 1
Příspěvky: 14
Registrován: 12.07.2014 13:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 511
SPZ: 5C3 96 35

Re: Výměna kliky zadních dveří

Příspěvek od Gaston 1 »

Podívej se zda má klička k tapecírunku kroužek,tak ho přetáhni směrem do dveří,nebo k sobě(už si nepamatuji) a zatáhneš za kličku,tak to má FI
Octavia 1,6 55kw
Fabia 1,2 47kw

Fanouch
Příspěvky: 24
Registrován: 08.10.2013 20:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Výměna kliky zadních dveří

Příspěvek od Fanouch »

jj moc dík kroužek jsem posunul nahoru a klička dole super moc dík

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“