Moje nová vášeň..

2012 ... Nová Škoda Rapid

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Pericko666
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2014 14:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Moje nová vášeň..

Příspěvek od Pericko666 »

Ahoj,

rád bych se také pochlubil svým novým miláčkem. Koupil jsem ho před 14 dny u jednoho nejmenovaného autorizovaného dealera v Praze. Rozhodoval jsem se mezi starší Octavii II facelift, a tímto Rapidem. Nakonec vyhrál on, Rapid přezdívaný mojí manželkou "Mopida". Nekoupil jsem úplně nové auto, nicméně koupil jsem ho jako předváděčku přímo od Mladoboleslavské ŠKODOVKY. Vozidlo mělo při nákupu najeto cca 7 tisíc kilometrů. Jedná se o motor 1.2 TSI, 77kW. Výbava vozidla je Ambition+, ve které se ukrývá např. automatická klimatizace, sunset, parkovací senzory, litá kola, maxidot s bluetooth, loketní opěrkou vpředu apod..

Jakmile jsem dojel domů, první problém byl, zimní gumy. Autorizovaná prodejce to měl postavený pouze na letních, tudíž jsem musel koupit zimní gumy. Nakonec jsem si vybral standartní gumu Polaris s rozměry 185/60 R15. Další věc, co jsem si do svého auta pořídil, byly gumové koberečky :D :D z těch jsem měl vyloženě radost, protože vidět, jak manželka šlape kozačkou od bláta do mého krásně uklizeného a čistého auto bohužel ale bez koberečků, je ubíjející :D .

Co se týče celého vozidla, jsem zatím naprosto spokojenej. Jízdní vlastnosti jsou více než dobré, tah motoru na 2st. je hodně slušný, a celkově vzato je ten motor dost povedený. Díky TURBU se k němu můžete chovat jako k dieselu, táhne od nízkých otáček a spotřeba je velice příjemná. Nicméně, již jsem našel pár much. A teď bych vás poprosil o radu. Zjistil jsem, že jakmile otáčím volantem, pozhasínají mi potkávací světla, denní svícení, stropní světlo či zpátečka. Za jízdy to je nepovšimnutelné, nicméně když parkuju a koukám na vozidlo přede mnou a kdykoli otočím volantem, je téměř tma jako v pr****, je to dosti nepříjemné. Mluvil jsem s dvěma na sobě nezávislými servisními poradci ve škodovce a oba mi potvrdili, že je to normální jev, nikoli závada. Mohu se prosím zeptat, dělá to někomu taky? Protože já nevěřím, že to dělá každý Rapid, jak avizovali poradci..

Abych to ukončil, s Rapid jsem velice spokojený, rád bych na něm provedl i pár úprav, rád bych dodal hliněné lišty, pedály z oceli, zadní spoiler, zadní sportovní nárazník, a rád bych to zkusil i CHIPNOUT. Nicméně nevím, jestli bych spíše tomu motoru neuškodil. Co si o tom myslíte?
Přílohy
MOPIDA!!
MOPIDA!!

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje nová vášeň..

Příspěvek od BigBang »

ad pohasínání světel: když kroutíš volantem při volnoběhu, tak by měly zároveň lehce klesnout otáčky. Je tam elektrický servo a altík prostě na volnoběh nedává takovej proud...

ad chip: zatím bych ho nedával, předpokládám, že máš pořád záruku. Šel bych do něj až po záruce, jistota je jistota. A hlavně bych jel k někomu, kdo to umí a výsledek ti i odbrzdí a doladí ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Arnoldek
Příspěvky: 1
Registrován: 28.03.2014 07:53
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Moje nová vášeň..

Příspěvek od Arnoldek »

Zdravím,
také jsem se na to tam díval, pak jsem vybral jiné auto. Hlavně ať slouží.
Do toho chipu bych nechodil a v záruce už vůbec ne, výrobce by ti ji zrušil. Je třeba si také uvědomit, že sám výrobce nejlíp ví, proč ten motor má 77kW a ne víc. Ono to potom sice líp pojede ale na úkor životnosti.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje nová vášeň..

Příspěvek od BigBang »

Výrobce dělá auta a prodává je po celym světě, tzn. různý podmínky provozu, různá údržba a hlavně různá kvalita paliva. Proto si tak trochu kryje záda, když vyrábí motory s výkonem jaký mají. Rozumným chipem si dopomůžeš hlavně i k lepšímu průběhu výkonu a toč. momentu a nemusí to zrovna znamenat snížení životnosti. Nebo možná jo, takže nenajedeš s tím motorem 500 tis. km, ale jenom 400-450 :D Nemyslím tím čip vod Franty vod vedle z vesnice, kterej tam akorát elektronicky nalije kýbl nafty/benzínu, to už je jiná pohádka...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Rapid“