Havarijni pojistka

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Blacker8
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2011 19:16

Havarijni pojistka

Příspěvek od Blacker8 »

2 tydny zpatky jsem mel nehodu, zhruba ve 30 km/h jsem dostal smyk a naboural do betonoveho mostku. Auto mam samozrejmne pojistene, ocekaval jsem tedy ze mi ho v ramci pojistiky opravi. Havarijni pojistka je sjednana na 160 000 kc, jedna se o superba 1,9 tdi 96 kw, v provozu cerven 2003, prvni majitel, serviska, garazovano, najeto 135 000 v eleganci s xenony, menicem na cd, dodelavany brzdy-vrtane kotouce a keramicke desticky, celkove nadstandartni pece, za posledni rok investice pres 50 000 kc dolozena fakturami. Posleze to bylo prohlasenou za totalni skodu a pojistovna mi GALANTNE nabidla 73 500 kc. Poradi mi nekdo jestli s tim jde neco delat? Pri takovehle odskodneni havarijni pojistka nema smysl . . .

JindraS007
Příspěvky: 15
Registrován: 27.07.2011 13:24

Re: Havarijni pojistka

Příspěvek od JindraS007 »

Nebyla 160 000 částka v době sjednání a od sjednání k nehodě neuplynulo náhodou několik let ? Takže v době likvidace auto mělo dle pojišťovny nižší hodnotu než v době (roce) uzavření smlouvy.

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Havarijni pojistka

Příspěvek od Rouballik »

Pro všechny s podobným problém. Odpověď odborníka zabývající se vymáháním od pojištovny:

Dračka: V případu je pán viníkem tedy nelze řešit z povinného ručení, tedy nemůžeme pomoci. Čistě soukromně mohu doporučit podat námitku pojišťovně a to i opakovaně a žádat přesné důvody a v třetí námitce (budou odmítat plnit více) vyjádřit, že je připraven podat žalobu a tu pak také podat. Pojišťovny mnohdy čekají, jestli tohle poškozený takto dotáhne a pokud ne, tak na ně není bič a nevyplatí. Nemají žádný postih. Pokud to takto poškozený dotáhne zvyšuje se jeho šance exponenciálně. Soudce to totiž samozřejmě vidí jinak než pojišťovna a to poj. ví a může se stát, že zaplatí po podání žaloby a oznámení o jejím podání. Ale už při té pohrůžce asi pojišťovna vyplatí třeba opravu, nebo více peněz za totálku. Leč chce to trpělivost a nervy.

Jinak Jindra upozorňuje také dobře. Havarijní pojištění se sjednává na určitou částku a je potřeba každý rok maxiálně jednou za 2 roky smlouvu změnit. Pojišťovna ti vypočítá HAV z ceny vozu, za rok ti cena vozu klesne o 30tis a cena HAV a jeho plnění by měla být jiná, jenže pojišťovna mlčí a nechá tě platit více a pak ti v případě nehody tvrdí, že nemáš nárok. Je to naprostá klasika !!

Doporučuji kontaktovat našeho klubového rádce Tomáše ( Brouwe ), teď po nehodě můžeš 2 měsíce měnit pojištění, takže si ho s Tomem udělej znova a lépe. Poradí ti co nejlepší variantu, aby se podobné problémy neopakovali.

Blacker8
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2011 19:16

Re: Havarijni pojistka

Příspěvek od Blacker8 »

nn minuly rok v kvetnu byla po nekolika letech predelana pojistka, takze ta castka byla opravdu aktualni, a nyni cena vozidla byla odhadnuta na 134 000 kc

franta.kralajcuk
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2014 19:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Havarijni pojistka

Příspěvek od franta.kralajcuk »

Podle mě je největší problém v oprávněné nebo neoprávněné amortizaci vozidla. Všeobecně si myslím, že na to pojišťovny dost hřeší. Bratr měl s pojištěním auta podobnou zkušenost a vše se to točilo kolem amortizace. Tady je o tom docela dobrej článek + tam mají info jestli se havarijní pojištění auta vyplatí. Mimo jiné tam píšou, že 6-7 let je hranice. http://www.pojisteni-auta.com/

Odpovědět

Zpět na „Havarijní pojištění - KASKO (HAV)“