CHIPOVANI

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od notobi »

jarek píše:zdravim doporucuji chip jen na cca 84kW. vetsi vykon ti neprenese spojka, odejde turbo a budou ti pekne skakat hadice od turba. normalne se na to vykasli a dej tam firemni chip. toto ti udelam za 1500 a budes 100% spokojeny. napis na zlintuning@seznam.cz a muzeme pokecat

Je hodně zajímavý že těch 85kW nabízíš naprosto každýmu nehledě na to jakej má motor jestli PD nebo rotačku mam velkou obavu že nemáš ani nejmenší tušení co kterej motor je vubec zač :roll:
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od 1pavel »

notobi píše:
jarek píše:zdravim doporucuji chip jen na cca 84kW. vetsi vykon ti neprenese spojka, odejde turbo a budou ti pekne skakat hadice od turba. normalne se na to vykasli a dej tam firemni chip. toto ti udelam za 1500 a budes 100% spokojeny. napis na zlintuning@seznam.cz a muzeme pokecat

Je hodně zajímavý že těch 85kW nabízíš naprosto každýmu nehledě na to jakej má motor jestli PD nebo rotačku mam velkou obavu že nemáš ani nejmenší tušení co kterej motor je vubec zač :roll:
no já nevím , ale podle mě spojka klouzne kuli nm a ne kw , na kw nezáleží , záleží jakej je krouťák v nízkejch otáčkách , chip kterej je šetrnej ke spojce a turbu nalejvač neudělá , tyhle softy bejvaj naopak pro efekt okouřený od spoda
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Domes
Příspěvky: 57
Registrován: 07.08.2009 21:23
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od Domes »

1pavel píše:záleží kolik chceš výkon teť jsem byl s kámošem se stejným autem na chipu u dieselpower Ríša mu uděl soft na 125 koní a 300 nm coš je bezpečné ke spojce , pokud by jsi chtěl víc čekalo by tě turbo , vstřiky , IC , sání s filtrem , rozdělovací hlava čerpadla a pak by to chtělo větší brzdy ;)
Kamarade nevim kde si na tom byl ze odejdou vsechny veci co pises :evil:neco o chipu vim a nakou praxi stym ma ;) souhlasim jen s brzdy ale zbytek :? je videt ze moc v cipech nechodis :lol: ja mam golf 3 1.9 tdi 66kw po uprave vstriku,turba,vyfuku....... a po chipu vysledek 103kw po upravach najeto cca. 60tis/km a bez oprav 8-) pokud se dotaci turbo tak ti jen tak neodejde :!: spojka ma zivotnost cca 160-180tis/km takze se tomu nevihnes,nevim proc by melo odejit sani s filtrem :roll: kdyz o tom moc nevis tak nepis takovi picoviny :roll:
Jo dilna je dilna:-)

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od notobi »

asi si ho nepochopil psal to tak že pokud by si chtěl ještě vyšší výkon muselo by se řešit psanými díly jen soft by nestačil
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

jarek
Příspěvky: 27
Registrován: 30.01.2010 21:18

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od jarek »

tak notobi ja se porad bavim o 66. tam nabizim vykon na 84. vsechno je to ale relativni protoze sednes do 66 a leti jako kamen i s originalnim softem. a z toho se svezes s 96 a je lina jako ves i pres to ze je vse v poradku. dle meho hodne zalezi na tom jak kdo to auto zajizdel. manzelce jsem koupil fabii SDI a to bal takovy lenochod ze by ju predjela i S 120. mela najeto 43000 km a mela ju zenska co mela 76 roku. vzal jsem si ju trochu do parady a ted to alespon trochu jede. myslim to auto ne tu babku. dalsi kama koupil cca pred 5 lety octavii taky SDI a kdyz jsem mu do ni daval dalku na central tak jsem mu rikal. No na 66 to nejede spatne. a on ty vole to je ale SDI. hledel jsem jak pero z divanu. ale je pravda ze on od zacatku neznal nic jineho nez plny plyn. ale jinak se omlouvam na tomto foru jsem novacek ale chipama se bavym uz pekne dlouho. takze ti dokazu softem navysit i vic jak 30%. ale pak ti stopro zacnou litat hadice od turba protoze ty gumove to nevydrzi. je potreba tam dat neco lepsiho a hlavne to dobre zasponkovat. dalsi je prokluz spojky. u PD zacnou urcite klouzat pri vetsim zvyseni vykonu stare tdi to jeste nejak sezerou. sam mam octavii II 77kw a pri vetsim zvyseni je prokluz patrny. obzvlaste na 3 rychlost. stupen. takze jsem tam dal klasicky tovarni chip a je klid. a neco na zaver. prijed s tvojim autem ja ti ho chipnu a pak pokecame

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od notobi »

díky, ale svý už chipovat nepotřebuju ty koně navíc co tam už mam od kolegy z bývalý práce mi na to předjíždění stačí.
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od 1pavel »

Domes píše:
1pavel píše:záleží kolik chceš výkon teť jsem byl s kámošem se stejným autem na chipu u dieselpower Ríša mu uděl soft na 125 koní a 300 nm coš je bezpečné ke spojce , pokud by jsi chtěl víc čekalo by tě turbo , vstřiky , IC , sání s filtrem , rozdělovací hlava čerpadla a pak by to chtělo větší brzdy ;)
Kamarade nevim kde si na tom byl ze odejdou vsechny veci co pises :evil:neco o chipu vim a nakou praxi stym ma ;) souhlasim jen s brzdy ale zbytek :? je videt ze moc v cipech nechodis :lol: ja mam golf 3 1.9 tdi 66kw po uprave vstriku,turba,vyfuku....... a po chipu vysledek 103kw po upravach najeto cca. 60tis/km a bez oprav 8-) pokud se dotaci turbo tak ti jen tak neodejde :!: spojka ma zivotnost cca 160-180tis/km takze se tomu nevihnes,nevim proc by melo odejit sani s filtrem :roll: kdyz o tom moc nevis tak nepis takovi picoviny :roll:
:lol: pěkně jsi mě pobavil notobi to hned pochopil , ty bohužel ne , s chipem je spojená bezpečnost ale to ti nic neříká , nejvíc jsi mě pobavil s tím turbem :lol: tuto diagnozu nikde nepiš je to k smíchu , teda k pláči :roll: no je vidět že ty v chipech rovnou běháš :idea:
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

kosmider
Příspěvky: 1
Registrován: 24.06.2014 19:46
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od kosmider »

Muze mi nekdo poradit hlavne kde chip provest? Mam Superba 3U4 77Kw Tdi , moje predstava je tak o 20kw na horu, coz si myslim, ze by to auto mohlo bez problemu ustat. Nechystam se z toho udelat zavodaka, ale 77kw na tak tezke auto je trochu malo. Dikec

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od BigBang »

odkud jsi? sever - Dieselpower, střed - Motorpower, Morava - TDIfun :)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Rostah
Příspěvky: 7
Registrován: 22.11.2013 11:37
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od Rostah »

Chip, který je funkční, je kolem 20% nárůst výkonu. Víc už je na úkor motoru nebo je potřeba do motoru víc zasahovat. Nejčastěji se stává, že auto pak hodné kouří

Zamčeno

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“