NÁPRAVA, PŘEDNÍ: Výměna silentbloku ramene

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Dunde.e
Příspěvky: 26
Registrován: 13.11.2011 08:45

NÁPRAVA, PŘEDNÍ: Výměna silentbloku ramene

Příspěvek od Dunde.e »

Mám Fabia Combi, 1,2HTP 47kW 2006.
Na stk jsem zjistil, že mám natrhlý silentblok na ramenu přední nápravy (prozatím lehká závada). Jedná se o ten nejvíce vzadu.

1) Silentblok bych si nejraději vyměnil sám, chci se vás však zeptat zda už jste jej někdo měnili a zda si mám dát na něco pozor, nebo existuje něco, co mi práci značně zkomplikuje a raději bych to měl nechat profíkům.

2) Co jsem letmo hledal, tak se jedná o tento díl
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... mster.html

3) Zahledl, jsem však v nabídce i tzv. zesílenou verzi
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... via-2.html

myslíte si, že bych měl zvolit raději zesílenou verzi? To by asi bylo vhodné pak vyměnit silentblok na obou kolech že?

Uvítám jakékoliv rady a tipy.

Uživatelský avatar
malit
Příspěvky: 37
Registrován: 11.02.2009 19:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Výměna silentbloku ramene přední nápravy

Příspěvek od malit »

Při výměně zadního uložení předních ramen se mění VŽDY oba dva silenbloky. Nic méně, když je už budeš měnit, tak tam dej tu zesílenou verzi (ty samé jsou i na OCT II). Montáž a demontáž bych svěřil servisu. Jsou dva způsoby demontáže (i montáže) první a zdlouhavý je ten, že se celé hliníkové těleso demontuje před tím se demontuje rameno) a přužné lůžko se vylisuje a nalisuje nové.
Druhý způsob je za použití přípravku. Kde se demontuje rameno a staré lůžko se vyjme (tyč, šroubovák atd.) a nové se "nalisuje" za pomocí přípravku zpět. V obouch případech pozor na správné umístění lůžka (nemůže se namontovat jak se zachce).
Po jakém koliv způsobu je potřeba zkontrolovat geometrie ;)

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Výměna silentbloku ramene přední nápravy

Příspěvek od libero1071 »

úplné,presné ;) ..nie je čo dodať :!:

Dadunak
Příspěvky: 19
Registrován: 16.03.2013 22:21
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: NÁPRAVA, PŘEDNÍ: Výměna silentbloku ramene

Příspěvek od Dadunak »

Ahoj, taky jsem si nechal menit oba silntbloky, oba zesilene. Kopalo mi pri brzdeni do volantu a mysle jsem ze je to tim i kdyz sem mel novy desky i kotouce a najeto na nich 4000. Byly zkontrolovany jestli nehazeji a ok. Klepni se nezlepsilo ani vymenou silentbloku,jen trosku. Ale objevil se problem, ze kdyz pridavam plyn, staci i malo,ale vice znat naplno pri rychlosti treba 50 a vice,tak sem mi od predku auto rozechveje, drive to nedelalo,ale nedokazu poznat jestli je to od napravy nebo z niceho nic od motoru. I po vymene svicek to same a motor chybu nehlasi. Mam 1.4 16V 55kw rok 2002. Za cestu 130km se to projevuje dost, ale taky jsou chvile kdy to je ok a nic nechveje. Prijde mi ze to zacina treba i otocenim volantu nebo konci prejetim nerovnosti a na chvilku je klid nez to zase zacne. Je fakt, ze neni delala geometrie, coz se chystam samozrejme delat, ale nemuze to delat i samotny motor? JE to vyslovene pri pridani plynu. Na neutral nebo bez plynu to nehazi a to hazeni je znat spis ne celym predku auta nez na volantu samotnym. JEste bych podotkl,ze uz se mi stalo, ze pri jizde mi najednou rychle padly otacky az motor vypnul a hned naskocil,takze nevim jestli nezacina nejak zlobit samotnej motor. Pres leto se mi objevovalo po cca 300km vzdy chuda smes.
Diky

Dadunak
Příspěvky: 19
Registrován: 16.03.2013 22:21
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: NÁPRAVA, PŘEDNÍ: Výměna silentbloku ramene

Příspěvek od Dadunak »

Tak odpovim sam...po vymene obou vnitrnich kloubu uz je to OK :-) Cena s praci 4 tis. Tim jak sem dostal novy silentbloky na ramena a zesileny,tak uz se to vibrovani nemelo kam prenaset a mizet,takze se to zaclo bez znat na celym aute. Opravou za 2tisice (silentbloky) sem si objevil dalsi zavadu v podobe tech kloubu no :-D

LuisOK
Příspěvky: 3
Registrován: 09.07.2015 16:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: NÁPRAVA, PŘEDNÍ: Výměna silentbloku ramene

Příspěvek od LuisOK »

Ahoj přátelé, tak jsem se konečně rozhoupal a budu měnit silenbloky na přední nápravě - Fabia Combi I, rok 2006, 1.2 HTP 47 kw :) Chtěl jsem vás poprosit o konkrétní typ a značku (popř. odkaz na ně) jaký tam narvat. Nechci žádné sportovní Powerflexy apod. Doma mám teď tyhle:

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... us-3455901

Jsou nové. Myslíte, že budou dostačující. Děkuji za odpovědi ;)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“