spojka nevypíná

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
KOCOUREK Vasek
Příspěvky: 2
Registrován: 18.09.2015 23:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

spojka nevypíná

Příspěvek od KOCOUREK Vasek »

Dobrý den, nesetkal se někdo s tímto problémem? Když je chladno, tak spojka funguje bez problému, ale jak byli horka, tak cca po 20km spojka přestávala vystavovat a když se jelo v koloně dalo se dost blbě zařadit a někdy to ani nešlo. Když jsem nechal zařazeno a měl jsem sešláplou spojku, tak bylo slyšet že motor má snahu zabírat. Stačilo povolit spojku o milimetr a auto se začalo rozjíždět. Teď když je po vedrech spojka funguje bez problému a normálně vystavuje. Díky Vašek

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka nevypíná

Příspěvek od BigBang »

kdy jsi naposledy měnil brzdovku? jen takový nápad ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

KOCOUREK Vasek
Příspěvky: 2
Registrován: 18.09.2015 23:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: spojka nevypíná

Příspěvek od KOCOUREK Vasek »

je pravda že už neni nejnovější,ale mechanik ve Škodovce se mi s tím že chci vyměnit brzdovku (že mi blbne spojka když je horko)vysmál a že to je kravina :?: Jelikož s origo servisy nemam moc dobré zkošenosti,tak mu moc nevěřim . Taky jsem zkusil víc brzdit až začaly brzdy vadnout,ale spojka v tu chvíli fungovala normálně.Ještě jsem slyšel že by to mohl být jeden z válečků lepší varianta je ten u pedálu,horší je ten ve spojce.Teď funguje normálně tak to stejně mužu řešit až budou zase horka a bude to blbnout,jenom zjišťuju co by to mohlo být a pak začnu s tím nejjednoduším. Ale tu brzdovku necham vyměnit,je tam 4 roky,taky záleží jestli ji vyměnili komplet,nebo jenom vysáli baňku a v trubkách nechali starou :-) Díky Vašek

YetiYeti
Příspěvky: 1
Registrován: 22.09.2015 20:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: spojka nevypíná

Příspěvek od YetiYeti »

Tak spojka nevypina... jen aby to nebyla tzv. dvouhmota. Nechci moc strasit, ale zni to tak. To je soucast spojky, tzv. dvouhmotovy setrvacnik. Ja jsem si ho vymenil na mym Yetakoj po pouhych 46 tisic km!!! Pred mesicem. Projevovalo se to tak, ze mne tam nesla jednicka ani zpatecka. Tak jsem se rozjizdel na dvojku a zbytek sel ok. Ale jednicka nesla. Dvouhmota je novodoby setrvacnik, ve kterem to rupne a podle toho jak moc to rupne, tak se to pak projevuje. Nekde to dela rambajs, nekde nejde moc dobre radit nizke rychlosti. Pripominam, moje spojka byla jak nova, jelikoz jezdim s autem velmi opatrne, koupil jsem Yeti noveho a aby setrvacnik odesel tak brzo, to je strasne!!! Ja jsem si ho vymenil sam, ale takovych frajeru moc neni. Takova oprava stoji 40 tisic a vic.... Tak preji hodne stesti.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“