Zadní světla - výměna žárovky

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Zadní světla - výměna žárovky

Příspěvek od BigBang »

Tak musím s nelibostí hlásit, že jsem byl nucen vyměnit jednu žárovku zpátečky. Hláška na mě sice vyskočila dvakrát ale tak krátce, že jsem si jí nestihl přečíst. Zjistit jaká žárovka odešla tedy bylo otázkou klasické detektivní práce :D Že je žárovka po smrti bylo vidět i z venku, jelikož byla krásně zabarvená do bíla. Naštěstí nepraskla. Nevím jestli už někdo zadní světlo sundaval, ale nápad uchycení to je zajímavej, ovšem provedení nepatří mezi ideální. Světlo drží 2 šrouby přístupné po otevření 5. dveří. Když je odšroubujete, musí se vzít háček „na poklice“, prostrčit do dírky mezi otvory pro šrouby a zatáhnout. Na vnější straně je světlo uchycené - nacvaklé, ovšem plechové pružinky pekelně drží. Když jsem treninkově zkoušel výměnu žárovky na nečisto, tak se mi jednak ani nepovedlo světlo sundat a navíc jsem si na jednom růžku oprýskl barvu. Takže pro všechny - světlo sundat silou, ale opatrně ;) Samotná patice, prosě to kam jde elektrika a drží v tom žárovky, drží na světle 5 nebo 6 západek kolem dokola, takže další pár rukou není k zahození. Západky jsou navíc poměrně krátké, takže se musí vyvinout relativně větší síla a musí se dost odehnout, takže mám docela strach jak se to bude chovat za pár let v zimě při -10°C. První žárovka tedy praskla po necelých 5 měsících a 3200 kilometrech...

pár fotek žárovky a „nebezpečného rohu“ hodím pozdějí ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla - výměna žárovky

Příspěvek od BigBang »

Tak posílám slibované fotky. Kvalita mizerná, ale líp to můj mobil neumí a jiný fotopřístroj s lepšími vlastnostmi nebyl v dosahu ;)
Přílohy
071120151257.jpg
071120151258.jpg
071120151260.jpg
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Fabia III“