Po odpojení a zapojení baterie nefunguje rádio

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
maxfli
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2016 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Po odpojení a zapojení baterie nefunguje rádio

Příspěvek od maxfli »

Ahoj všem
Mám takový ožehavý problém a to ten, že mi nefunguje rádio.

Odpojil jsem baterii, bohužel nejprve plus a potom minus-kostru
Baterii jsem dobíjel - oživoval přes noc.
Po opětovném připojení baterie, opět špatně a obráceně, nejprve minus-kostru a potom plus.
Vše je funkční, pouze rádio se hlásí totálně mrtvé.Nezobrazuje se ani na DOTu.
Zkusil jsem tedy opět odpojit bateri, nyní ve správném pořadí, opět jsem ji připojil, také ve správném pořadí, vše funkční, jen rádio stále mrtvé, ani DOT ho nehlásí.

Zkoušel jsem 3x zkontrolovat pojistky jak v kokpitu pod volantem, tak v motoru u baterie, také jsem vyjmul rádio a pojistka zezadu na konektoru je v pořádku.
Zkoušel jsem také dle rady známeho propojit jakési pojistky-odpory ze předu pojistkového boxu, bezůspěšně.

Už mně nic nenapadá.

Nevíte si s tím někdo rady, čím by to mohlo být?
Jinak je to Octavia II r.v.2006, combi,77kw,1.9tdi, Rádio Stream MP3
Reálné foto přiložené

Děkuji moc předem za jakékoliv rady.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

EDIT:
Mám možnost vyzkoušet to mé rádio ve stejné oktávce, a nebo funkční rádio z té druhé oktávky vyzkoušet v mém autě, to bude asi nejjednodušší postup, vyloučit zda je problém v rádiu, nebo někde jinde.

Jen nevím, jak odpojit ze zadu rádia ten velký konektor a anténu, abych něco nepolámal.

maxfli
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2016 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Po odpojení a zapojení baterie nefunguje rádio

Příspěvek od maxfli »

Ahoj

Takže nové poznatky, nové otázky:

Auto dnes na dvou diagnostikách, jedna hlásila instalované rádio, druhá ho vůbec nehlásila.

Zjistilo se VAGem, že nejde ani vyhřívání sedaček, muselo se to stát naráz, jak to rádio, tak to vyhřívání.

Pojistky jsou všechny v pohodě, prozkoušen konektor rádia a nejde do něj vůbec šťáva.

Rádio je jinak funkční, ale v jiném autě, ve stejné oktávce, máme ještě jednu.

Rádio z druhé oktávky funkční zapojeno do mé oktávky a také nefunguje, prostě nejde do rádia proud, ani plus ani kostra nevykazuje žádné napětí, proud.

Lidé u kterých jsem dnes byl si neví rady, jeden má podezření na komfortní jednotku, možná budete vědět o co jde.A jinak pro mně rada , že si mám nechat prozkoumat kabeláž od rádia až ke zdroji energie.

Tak nevím.

maxfli
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2016 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Po odpojení a zapojení baterie nefunguje rádio

Příspěvek od maxfli »

Problém vyřešen, špatně usazené pojistky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“