Výfuk - katalyzátor TDi AGR

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Driver3
Příspěvky: 1
Registrován: 19.05.2016 09:24
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Výfuk - katalyzátor TDi AGR

Příspěvek od Driver3 »

Zdravím pánové... mám dotaz ohledně značky katalyzátoru, respektive výfuku.
Jelikož jsem tu nenašel jediné téma na řešení značky - výměny výfuku, tak jsem se chtěl optat na zkušenosti se značkami Tyll vs. Walker ???

Bosal nebo Polmostrów nechci už jen z principu, že je to polské a že to moc nedrží, hlavně Bosal se brzy prorezne.

U Walkeru jsem se dočetl, že celkem často se stávalo že nějaký svár povolil? Tyll někdo vychvaluje do nebes a někdo zase že ne... (navíc většinou u benzínů které na to trpí podstatně více)

Máte tedy někdo osobní dlouholetou zkušenost? Případně co by jste mohli doporučit?
Mám to již tak nějak po několikáté urezlé hned za katíkem a ta trubka co vede dál má už relativně velkou díru (řeším protože půjde kokta na STK)
Navíc myslíte, že když je to čiplé, že se mi tím zmírní kouření, jestli už je tak nějak vysypaný? když to prošlápnu, tak zahulí černě, až když ho pořádně protáhnu, tak pak už ani nějak nezakouří..

Děkuji předem :-)

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk - katalyzátor TDi AGR

Příspěvek od BigBang »

Katalyzátor nemá na kouření vliv. Kat jen rozkládá špatné produkty hoření... Na emisích stejně měří akorát kouřivost, volnoběžný a přeběhový otáčky. Většinou je to „zahulení“ způsobeno přechodovým režimem motoru, kdy tam jde moc nafty, respektive málo vzduchu, jelikož turbo ještě netlačí. Nicméně často vídám i seriové octy, že hulí docela dost.
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Motory“