Klepání volantu při jízdě, Prolbém s řízením

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Re: Klepání volantu při jízdě, Prolbém s řízením

Příspěvek od KarelV »

S tou vymetenou dírou to možná bude TREFA do černého! ... Léto je za náma, pořídil jsem zimní gumy a chtěl je nasadit na volné ocelové disky.
Jenže jeden ten starší disk na vyvažovačce viditelně házel (byl křivý). => Musel jsem místo něho pořídit disk NOVÝ... .. . ;o(

Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Re: Klepání volantu při jízdě, Prolbém s řízením

Příspěvek od KarelV »

Problém s klepáním volantu se po výměně kola za rezervu objevil zas, tak jsem gůglil až jsem vygůglil tuto informaci:

Rovnání ocelových a alu disků (např. pomocí hydraulické rovnačky disků) je určeno pro rovnání geometricky křivých disku, které při jizdě snižují komfort jízdy vozidla přenášením nerovnosti disku (kmitání) do nápravy a řízení vozu. Rovnání disků spolu s optimalizací disku a pneumatiky sníží hmotnost závaží použitého při vyvažování kola, snižují opotřebení funkčních prvků nápravy.

Zní to náramně - ve skutečnosti mi ale žádné vyrovnání šmajdavého disku neuměli udělat - prý rovnají jen naražené okraje ráfků, taková ta celková mírná vykřivení neřeší (anebo to prostě neumí ani ta jejich rovnačka)... .. . .. ... ;o((

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“