Systém kontroly výfukových plynov

2006 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Miloš NM
Příspěvky: 1
Registrován: 24.10.2017 11:24
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Systém kontroly výfukových plynov

Příspěvek od Miloš NM »

Ahojte všetci škoda fans.
Mám Škodu Roomster 1.2 HTP 12v 51kW, benzín + LPG, kód motora CGPA. Pokúsim sa popísať môj problém. Ten začal cca pred mesiacom na STK, dovtedy auto nemalo vážnejšie problémy, akurát horšie štartovalo keď malo studený motor. To som dal robiť v rámci servisnej prehliadky. Ale problém nevyriešili. To som zistil až na druhý deň ráno keď studený motor znovu horšie štartoval. Nemal som však čas to riešiť pretože som ten deň bol objednaný na STK a EK. A tu začali všetky peripetie. Auto tam bolo asi 2,5 hodiny, keď konečne ten blbec vyliezol tak mi povedal že mám zlú lambda sondu. Nehádal som sa sním, lebo som myslel že ozaj môže byť vadná a spôsobuje aj to horšie štartovanie. Hneď ako som odchádzal z STK tak sa mi rozsvietila kontrolka Systém kontroly výfukových plynov a autu sa enormne zvýšila spotreba. Zašiel som k mechanikovi, ktorý urobil diagnostiku, ale žiadny problém s lambda sondou mu nevypísalo. Ukázalo mu problém na prvom valci. Odvtedy nemôžeme prísť na chybu. Vymenili sa sviečky, vstrekovač, zmerali sa tlaky vo valcoch. Keď aj vymaže chybu z pamäte po pár km sa rozsvieti znovu a auto žere 10l na 100km a nemá ťah. Bol som aj v originál Škoda servise na diagnostiku, povedal mi technik že to dávalo chudobnú zmes. Samozrejme sa po pár km kontrolka znovu rozvietila a auto žere aj trávu pri ceste. Má niekto nejaký nápad v čom môže byť problém?

Odpovědět

Zpět na „Roomster“