Fabia 1 problém s řazením + únik nafty

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Zbyna69
Příspěvky: 1
Registrován: 24.10.2017 12:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia 1 problém s řazením + únik nafty

Příspěvek od Zbyna69 »

Dobrý den,

mám Fabii 1 r.v. 2005 1.4Tdi 59kW a trápí mě problém s převodovkou. Při vyřazení a sešláplé spojce se někdy ozývá kovové chrastění a začně kmitat řadící páka. Někdy se ozve rána při šlápnutí na spojku a někdy to semtam jde přes zuby na 3. převodový stupeň i při řádném a slušném zařazení nejčastěji za studena. Nevíte o někom v Praze kdo se tímto zabývá a má dobré reference a dokázal si s tím poradit a má taková oprava smysl u auta které má najeto 318 000km? Jinak je auta v poměrně dost slušném stavu. Nebo takto jezdit až do doby než se to vysype? Další věc co mě trápí je drobný únik nafty v motorovém prostoru někde u tandemového čerpadla a z těch dvou hadic co vedou od něj dopředu. Má smysl se tím zabývat? auto jinak funguje skvěle a tohle jsou jediné věci, které mě dost trápí. Diky za pomoc.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia 1 problém s řazením + únik nafty

Příspěvek od BigBang »

Jestli jde ta nafta kolem hadic, zkus je sundat a znova nasadit, případně dát nový sponky. S řazením to asi bude horší, mohl by to být problém s přítlačným talířem :idea:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“