výběr autoškoly

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
honzaj.
Příspěvky: 3
Registrován: 09.01.2016 23:47
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

výběr autoškoly

Příspěvek od honzaj. »

Ahoj
chystám se do autoškoly a nějak nevím podle čeho si vybrat. Zatím mi pomohl pouze článek http://www.autostudy.cz/blog/vsechny-autoskoly/
Zajímají mě spíš ale zkušenosti lidí.
podle čeho jste vybírali autoškolu?

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr autoškoly

Příspěvek od BigBang »

zdravíčko :)
Po rozkliknutí odkazu jsem náhodně sjel k „Všechny autoškoly mají moderní bezpečnostní systém?“ a už s prvním odstavcem bych nesouhlasil. Ano, je dobrý zjistit vybavení autoškoly, ale rozhodně bych nechtěl jezdit v autoškole nejnovějším autem s naftovým motorem. O zdvojených pedálech netřeba diskutovat, ale o „Je třeba, aby (vozidla) nebyla postarší, pak byste těžko zkušenosti na nich získané přenesli do svého života.“ by se dala vést dlouhosáhlá debata (a nebo taky opravdu krátká). Proč? jednoduše, jelikož právě stará auta dají člověku víc zpětné vazby při řízení než moderní, elektronikou prošpikovaná. Měl by ses naučit auto ovládat, alespoň základy, ti nadanější alespoň trochu naslouchat, ale copak to může jít, když půlku věcí za tebe auto udělá samo aniž bys o tom věděl? Sám musíš uznat, že to asi nění uplně to pravé ořechové. Pokud by mělo být na mě, tak by každá autoškola měla mít minimálně 2 auta, v lepším případě 3, 4 a na všech by ten výcvik měl proběhnout. Jedno staré, bez posilovače řízení, ABS apod., třeba Favorit či Felicie, druhý nějaké modernější s posilovačem a tím vším, co to staré nemá, třeba nová Fabie, Octávka. Ideální případ by ještě zahrnoval auto se zadním pohonem a pohonem 4x4, aby si člověk mohl osahat rozdílné chování aut s těmito pohony. Samozřejmě v momentě, kdy už bude dotyčný zvládat ovládat to staré auto. Když už jsem se takhle rozvášnil, tak bych v tý teoretický rovině ještě navázal v jízdách na polygonu - zvládání krizových situací atd. ale v současnosti by to bylo složitě realizovatelné, poněvadž takových polygonů je v současné době jen několik v republice. Pokud bych měl pokračovat s tím vozovým parkem, tak poměrně ideálním autem je Fabie s HTPčkem pod kapotou. Mám pár kamarádů, kteří jezdili v autoškole s nafťákem, a pak nebyli schopní se rozjet s obyčejným benzínem. Nafta má na volnoběh hromadu krouticího momentu, takže stačí pouze pouštět spojku a auto se rozjede, kdežto u benzínů (obsahy 3 litry a výš nepočítaje) to prostě nejde a musíš přidat i trochu plynu jinak motor chcípne.

Například já osobně na výběr moc neměl, pokud jsem nechtěl dojíždět do autoškoly do vedlejšího města, protože u nás byla tou dobou autoškola jen jedna, naštěstí se super instruktorem a jedničkovou octávkou v benzínu.
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

popion
Příspěvky: 5
Registrován: 19.12.2015 15:50
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: výběr autoškoly

Příspěvek od popion »

odkud seš ?

petapeta
Příspěvky: 3
Registrován: 02.11.2016 18:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: výběr autoškoly

Příspěvek od petapeta »

Jj, lokalita je celkem podstatná.....

PavlaH28
Příspěvky: 2
Registrován: 15.08.2019 14:19
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: výběr autoškoly

Příspěvek od PavlaH28 »

Pokud jsi z Prahy (z Prahy 5) doporučuju autoškolu Bohouš, tam jsem dělala řidičák já, i když to bylo už dost dávno. Každopádně lektorka co jsem tehdy měla byla velmi milá a fakt trpělivá (na to, jak strašně jsem ze začátku řídila.) Což je podle mě asi to nejdůležitější :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“