Vyhřívání sedaček

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Standa58
Příspěvky: 1
Registrován: 02.06.2012 12:29

Vyhřívání sedaček

Příspěvek od Standa58 »

Ahoj, vlastním Octavii II, rok výroby 2007. Mám vyhřívané přední sedačky, u spolujezdce mi sedačka hřeje, ale sedačka u řidiče přestala hřát. Jestli se nemýlím, má to jen jednu pojistku pro obě sedačky a ta je v pořádku. Proto bych se chtěl zeptat, zda mi může někdo poradit, čím by to mohlo být? Předem děkuji.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od BigBang »

nevim jak je to řešený v octě, ale vim, že na Jeepech se tohle stávalo, když se zlomil kablík na hraně sedadla, co vedl elektriku do samotný dečky ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

gargamel.pg
Příspěvky: 2
Registrován: 13.06.2012 12:54

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od gargamel.pg »

Nazdar. Ked som kupil svoju Octavku 2 fungovali mi obe sedacky , po istom case ta vodicova prestala hriat...
Meral som stavu pod vodicovym sedadlom -pretocis kluc do polohy 1 (rozsvietia sa ti kontrolky) a zapnes vyhrievanie ked budes otacat potenciometrom na nastavenie teploty bude sa ti menit napetie, ked je to v poriadku tak sedacku von a rozoberat.
V mojom pripade som mal prepaleny drot v dečke na operadle je to vidiet hned ked das dole calunenie, mne stacilo rozpojit plastove listy na spodnej casti operadla a calunenie vytiahnut par centimetrov a hned som zbadal dierku v decke cca 6-8mm.
Cez dierku v decke sompovytiahol drot ktory som odizoloval asi 5mm z oboch stran stocil a spojil dutinkou ako pouzivaju elektrikari a zatlacil kliestami( teoreticky to je mozne spojit aj spajkovanim kedze cin sa topi pri teplote cca 360stupnov ale to som neskusal)
Dufam ze to niekomu pomoze.
Octavia combi 1,9 TDI PD 77kW, BJB, r.v. 2005, Elegance.

doremi
Příspěvky: 6
Registrován: 15.02.2013 15:01

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od doremi »

Ahoj. Tenhle problém jsem měl taky, jen opačně.Tedy moje sedadlo řidiče hřálo, ale spolujezdce ne.Po kontrole pojistek a vedení kabelů jsem zjistil, že došlo ke zlomení samotného ,,vyhřívacího,, kabelu v sedáku. Patrně jsem to způsobil já. Pravděpodobně jsem to způsobil tím, že jsem si na sedadlo klekal při luxování interiéru, a tím jsem poškodil vyhřívání. Tak na to pozor.Osobně jsem to ale neopravil, protože jsem auto prodal i touto vadou, na kterou jsem nového majitele upozornil.Měj se, Doremi

mates-es
Příspěvky: 9
Registrován: 24.06.2011 16:16

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od mates-es »

Ahoj měl jsem to na bývalém autě Fabia a , jak psali kluci předemnou tak většinou je to prasklý odporový drát v dečce , ( stane se to klekáním na sedačku)odporový drát je porušený, neuzavře okruh a proto nehřeje.
Řešení : vyndat sedačku rozčalounit , najít poškozené místo buď opravit nebo výměna dečky je rozdělena pro sedák jedna a pro opěrku jedna.
Pokud bys měl zájem jeden pár mám doma a ktomu mi zbyla ještě jedna opěrka měnil jsem jen sedák.
Tak hodně zdaru ;)

scorpio
Příspěvky: 2
Registrován: 27.09.2018 08:16
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: P.B.

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od scorpio »

Ahoj,jsem tu nováček.mohl by mi prosím někdo z vás pomoct? vlastním SCOUTa(krátce) a při včerejším mrazivém ránu jsem si chtěl dopřát komfortu s tím,že si zapnu vyhřívání sedačky,bohužel po chvíli jsem byl zklamán a zjistil jsem že vůbec nehřeje.Zkusil jsem zapnout i spolujezdcovu stranu a bohužel taky nic.Ovládací panel mám rolovací kolečko od 0 - 5.Pojistka je zkontrolována a v pořádku. Mužete mi prosím poradit kde jsou umístěny konektory a třeba nějaké relé,pokud to nějaké má? Moc díky za pomoc.
Škoda Octavia SCOUT 2.0 TDi 103kW, r.v.12/2007

mates-es
Příspěvky: 9
Registrován: 24.06.2011 16:16

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od mates-es »

Vše jak konektor a nějaké spínací relé bys mel najít pod sedackou na každé straně zvlášť . Ale je divné ze ti nefunguje ani jedna , ale jak jsem psal nahoře pokud se předchozí majitel dopouštěl klekáni na sedadla je možné ze budou obě poškozené.Urcite bych zkontroloval privedene napájení kabelem až pod sedačku a potom můžeš postupně vylučovat další věci. At se daří

scorpio
Příspěvky: 2
Registrován: 27.09.2018 08:16
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: P.B.

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od scorpio »

Nooo,super. Tak díky za radu,jak budu mít čas mrknu na to.Každopádně,abych po pravde rekl,tak do toho rozčalounění se mi ani nechce. Uvidím na co přijdu.
Škoda Octavia SCOUT 2.0 TDi 103kW, r.v.12/2007

Honzik.k
Příspěvky: 1
Registrován: 20.02.2020 11:14

Re: Vyhřívání sedaček

Příspěvek od Honzik.k »

Zdravím chlapi, nemáte prosím náhodou někdo zkušenost s problémem ve vyhřívání, když zapnu vyhřívání na plné kule (5) na obě strany, tak docela dobře hřejí opěrky, ale sedáky hřejí málo, skoro jako kdyby nehřály... jen tak trochu. Co by to mohl být za problém. Někde jsem četl, že termistor. Vůbec ale nevím co to je a kde bych to našel... Moc Vám děkuji za případné rady 😉 Octavia tour r. v. 2007

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“