Dusenie motora 1.3 mpi

1995 - 2001

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
luk6666
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2013 14:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od luk6666 »

Zdravim.Mam problem s mojom 1,3 mpi.Ked pri zaradenej rychlosti a spomalovani necham klesnut otacky na cca 1500,tak ked slapnem na plyn tak motor vobec nejde do otacok,dusi ho,trha autom,obcas striela cez sanie.Ked vytlacim spojku a naslapavam plyn tak sa ako tak dostane do otacok,auto ide dalej akoby nic.Takisto ked v tej chvili vypnem a zapnem motor tak ide normalne.Zvlastne na tom je,ze to ovela castejsie robi ked je vonku teplo,okolo 30 stupnov.Pri chladnych ranach je to o dost lepsie,ale aj tak to obcas urobi.Na VAG vypisalo (neviem presne) "poloha skrtiacej klapky" a myslim "skrat na sktiacu klapku".Po vycisteni skrtiacej klapky sa nedala nastavit,ina skr.klapka sa spravala presne tak isto,ani ta sa nedala nastavit.Neviem kedy bolo co menene,auto mam len 2 mesiace.Poradte niekto ak s tym mate skusenost.Dakujem.

luk6666
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2013 14:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od luk6666 »

Este som zabudol napisat,ze tento problem niekedy nastava aj ked je motor dlhsie na volnobehu,napr. na krizovatke.V takom pripade volnobeh klesne na 500 ot. a k tomu vsetky problemy uvedene vyssie.Mechanik mi odporucil vymenit riadiacu jednotku ale mne sa to moc nezda,a nerad by som zbytocne kupoval dost drahu suciastku (na pomery felicie).

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od VWshop.cz »

Sežeň nějakého kámoše a vyměňte si ty řídící jednotky . Není to práce na dlouho a poznáš jestli to pomůže.

Kabeláž je v pořádku?

luk6666
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2013 14:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od luk6666 »

Kabelaz vyzera byt v poriadku.Keby som to tak spravil a robilo by to stale,nenastavila by sa jeho riadiaca jednotka podla mojho motora? Aby s tym potom nemal problem nahodou.

luk6666
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2013 14:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od luk6666 »

Tak fakt diky za vase nazory,strasne ste mi pomohli.Ja som si medzicasom kupil starsiu RJ so zarukou,ale aj tak mi to nic nepomohlo lebo ani mi nenastartuje s nou,pravdepdobne kvoli imobilizeru...

fb_scott
Příspěvky: 2
Registrován: 29.02.2020 06:05

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od fb_scott »

Zdar mám problém motor na felde 1.3 40kw mpi.start voľnobeh sitic ok.po zohriaty cca 10 km motor pri 50km rýchlosti ok.ale keď chcem tomu pridať na rýchlosti viac než 50km postii má len pri 4 stupni 70km a do 5 rýchlostní stupeň 95km.netaha..Menené čerpadlo filter.sanie tesnenia cidla snímače sania otáčok.klepania motora.tesnenie dotiahnuté pod hlavu.klapka čistá v základnom režime.Vag čom mám diagnostiku.sem tam Landa sonda sporadicky slabý signál...Otázka je či náhodou tá zapalovacia lišta na sviečkach nebola menena(motor štartuje ide počas jazdy raz mi to skublo.)

fb_scott
Příspěvky: 2
Registrován: 29.02.2020 06:05

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od fb_scott »

Je tu niekto čo má takéto skúsenosti z Feliciou.Zabudol som rozvody menené vse nastavené ako má byť.Katalizatoz ok výfuk stredovy,koncový menene vse nové.Vodna pumpa nová.Ak je tu niekto čo pozná závady na feldal a odležať si pod nima svoje nech napíše.Scott tuning na Facebook.Dakujem.

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Dusenie motora 1.3 mpi

Příspěvek od VWshop.cz »

A co bys potřeboval?

Odpovědět

Zpět na „Felicia“