Blikající kontrolka žhavení 1.6 tdi 2014

2012 ... Nová Škoda Rapid

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Rapiďák
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2020 21:27

Blikající kontrolka žhavení 1.6 tdi 2014

Příspěvek od Rapiďák »

Dobrý den,
Vlastním rapid 1.6 tdi rv 2014, najeto cca 80 000 km. Z počátku se náhodně jednou za čas rozblikala kontrolka žhavení, znatelně poklesl výkon a po restartu motoru bylo vše ok. Poslední dobou se problém začal objevovat častěji, v návaznosti na kopcovitý terén a úroveň akcelerace. Probíhá to asi tak, že po ztlačení plynového pedálu nad nějakých 50% motor nejdříve zabere a po přibližné vteřině začne blikat kontrolka žhavení, pravděpodobně se nespíná turbo. Bohužel nemám přístup k diagnostice a čekací doba na servis již běží.

Děkuji za jakoukoli zkušenost či radu a přeji hezký den. :)

Ondrej.Kasal
Příspěvky: 1
Registrován: 06.09.2020 18:33

Re: Blikající kontrolka žhavení 1.6 tdi 2014

Příspěvek od Ondrej.Kasal »

Dobrý den,

Mám Škodu Octavii , 1.6 TDI, 2013, CAYC, najeto 123 tis. Čím dál častěji mi bliká kontrolka žhavení a zhasíná motor, ale neděje se to při sešlápnutém plynovém pedálu, naopak, vždy se to stalo, když jsem sundal nohu z plynu. Na diagnostice nic není, stačí otočit klíčkem, nastartovat a jakoby se nic nestalo. Podařilo se Vám to vyřešit?

Rapiďák
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2020 21:27

Re: Blikající kontrolka žhavení 1.6 tdi 2014

Příspěvek od Rapiďák »

Bohužel, problém přetrvává tak čekáme na "projevení závady" :D.. blikající kontrolka žhavení může znamenat tzn. nouzový režim - auto se přepne do nouzového režimu. tyto režimy jsou různě provedené - auto jede na 2 válce ze 4, nesepíná se turbo apod. Příčin by mohlo být spousta- od vadného čidla až k vážnějším poruchám například některého z válců. (Při vážnější poruše by se tento režim neměl vypnout tím že se restartuje motor a chybové hlášení by mělo zůstat uložené). Od příspěvku se tento problém stupňuje - nejčastěji se auto přepne do nouzového režimu při jízdě do menšího kopce a kolem 2000 otáčkách a víc.. Tím že se Vám toto děje při sundání nohy z plynu by mohlo poukazovat na charakter problému. Když se vyřeší napíšu. Zatím bohužel nikdo žádné řešení ani poruchu či chybu neshledal. Hodně štěstí

fb_honza2
Příspěvky: 1
Registrován: 14.09.2021 09:59

Re: Blikající kontrolka žhavení 1.6 tdi 2014

Příspěvek od fb_honza2 »

:cry:

Odpovědět

Zpět na „Rapid“