Fabia I: neudělené STK - vyplatí se oprava?

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
fb_michal10
Příspěvky: 1
Registrován: 13.03.2021 10:47

Fabia I: neudělené STK - vyplatí se oprava?

Příspěvek od fb_michal10 »

Ahoj, prosím o radu, prodávám kamarádovi Fabii I za 12 tisíc, pro jistotu jsme zajeli na STK prodloužit platnost, ale místo toho mi ji zkrátili na měsíc. Je potřeba vyřešit následující problémy:

1) výměna krytu levého zrcátka
2) správně nasadit přední nárazník - pravá strana trochu vyčuhuje (měnili ho před lety v autorizáku, už to prošlo mezitím 2x STK a nikomu to nevadilo, resp. vždy mi to dali jako závadu A a teď závada B)
3) seštelovat ruční brzdu (brzdí až od cca 80% zatažení)
4) únik oleje - na olejovém vedení jsou kapky motorového oleje. Před 4 roky už mi kvůli tomu STK nedali, odvezl jsem to do servisu, tam mi pravděpodobně skoro nic s tím neudělali jenom vzali prachy. Další ráno byla pod autem černá olejová skvrna (to nikdy nebylo) a když jsem olej dolil, tak znovu skvrna, v druhým servisu už to nějak do pořádku asi dali, už to aspoň neteklo. STK mi pak sice dali, ale říkal že tam ty kapky jsou furt.
Před 2 lety STK bez problémů (ta samá jako teď) no a teď zase že problém, jenže bohužel netuším co s tím.
5) Emise mi nedali kvůli nějaké chybě P0303 - problém se zapalováním 3. válce. Říkal technik že to většinou bývá problém se svíčkou nebo vstřiky. Zajímavé je, že na přístrojovce přitom žádná kontrolka nesvítí.

Chci se zeptat... Co si případně člověk s nulovými zkušenostmi a výbavou dokáže opravit sám a kolik by zbytek tak stál v servisu, zda se to vůbec vyplatí nebo to rovnou odvést na vrakáč?
A případně pokud byste dokázali doporučit nějaký servis v Brně na Fabie?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“