Fabia I RS, hučení na pětku

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Tomster
Příspěvky: 5
Registrován: 04.02.2012 09:48

Fabia I RS, hučení na pětku

Příspěvek od Tomster »

Zdravim, nevíte někdo co by mohlo způsobovat hučení které mi začalo vydávat auto na 5.rychlost.stupěn při cca 2tis. ot. když pustím plyn a auto nechám volně jet ( aby brzdilo motorem) tak se začne ozývat takové hučení jak od špatných pneu(ale těma to není, je to o něco hlasitější) jak jsou otáčky kolem 1500ot. už to neděla a nad 2500ot. taky ne, při přidávání pod plynem taky nic slyšet není, jen v rozmezí v kterém jsem psal (rychlostně asi 110km/h - 80km/h) a když sešlápnu spojku tak to přestane a když jí zas pustím tak to opět začne...je to slyšet i když přeřazuju na 5-tku a pouštím spojku a jsem v rozmezí těch otáček-rychlostí, ale jak přidám tak nic, ale jak je to bez plynu tak to hučí...
Dík za rady.

Uživatelský avatar
DynDyn
Příspěvky: 79
Registrován: 12.10.2009 23:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno, Blanensko

Re: Fabia I RS, hučení na pětku

Příspěvek od DynDyn »

je to "klasická" závada na RS převodovkách - odchází tu převodovka do večných lovišť - uvolnilo se, nebo hučí ložisko na které je hřídel uložená v bloku....
Fabia 1.9 TDi PD, 2003, ATD , RS styl + 16" RS, černá metal, EGR off, 95 kW, 310 Nm
Obrázek

Tomster
Příspěvky: 5
Registrován: 04.02.2012 09:48

Re: Fabia I RS, hučení na pětku

Příspěvek od Tomster »

DynDyn píše:je to "klasická" závada na RS převodovkách - odchází tu převodovka do večných lovišť - uvolnilo se, nebo hučí ložisko na které je hřídel uložená v bloku....
Poslední dobou mi přijde, že už to začínám slýchat i na trojku při 1500ot.
No asi se pomalu začnu porozhlížet po jiné převodovce nebo se to vyplatí opravovat nebo je lepší sehnat celou jinou?

Uživatelský avatar
DynDyn
Příspěvky: 79
Registrován: 12.10.2009 23:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno, Blanensko

Re: Fabia I RS, hučení na pětku

Příspěvek od DynDyn »

no takhle - záleží za kolik se ti podaří sehnat repas, ale když už se delá repas, a je to rozdelaný tak se mení vsechno, a tj tak cca 10 tis

já se o to zajmal taky, protože na svým už mam taky menenou, ale já mam 5Q a koupil jsem s 80 tis za 4000 kč... kamoši s RS už řešili stejny problem a nakonec koupili taky jetou (tam už je cena vyšší, pač je to meně se vyskytujicí 6Q) a cena je cca 5 - 7 tis kč...
Fabia 1.9 TDi PD, 2003, ATD , RS styl + 16" RS, černá metal, EGR off, 95 kW, 310 Nm
Obrázek

Macek88
Příspěvky: 13
Registrován: 17.02.2012 14:09

Re: Fabia I RS, hučení na pětku

Příspěvek od Macek88 »

Zdravim chlapy, mam mozna podobny problem u fabie 1.9 tdi 74kw, pri akceleraci na 4 a 5 stupen nad cca 80km/h jde slyset huceni,hvizdani, jakmile ale pustim plyn tak to zmizi. Turbo bylo menene pred rokem. Co by to mohlo delat ? Zarazi me ze to dela jen pri te akceleraci napadalo me lozisko ale to by delalo i furt ne ? Mohlo by to byt sani ? Kdyz vytocim 1,2,3 tak nic a tahne pekne. Nejvice jsem si asi rikal prevodovka, diferencial popripade poloosa ? Budu rad za kazdy nazor. Mrknite ma video jde to pekne slyset az od tech 80 vzdycky jak pustim plyn tak to prestane pak pridam zas to zacne, kdyz jsem pak jel uz u koncu skoro tech 140 tak me uz prislo ze to mizi.
https://www.youtube.com/watch?v=Xg-nWhkxXfQ

Odpovědět

Zpět na „Motory“