Svítí kontrolka motoru P0401-000

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Kopr333
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2022 22:15

Svítí kontrolka motoru P0401-000

Příspěvek od Kopr333 »

Zdravím a prosím o radu.....
Mám Škoda Octavia 1.9Tdi 77kw BKC a píše mi to chybu EGR nedostatečný průtok P0401-000 a rozsvítí se kontrolka motoru. Kontrolka motoru se po vymazíní po pár kilometrech rozsvítí znovu ale občas sama zhasne a za pár dní se zase zozsvítí. Další pozorovatelný projev(pokud kontrolka svítí) je houkavý zvuk turba na volnoběh(jakoby zvýšení otáčk turba na volnoběh). Pokud to zrovna dělá tak podle měřených hodnot ve VCDS ten EGR na volnoběh nefunguje(neotevře se. Kontrola EGRu pomocí vakuové pumpy ukazuje že EGR drží. Pomocí vakuové pumpy jsem zkontroloval celou podtlakovou soustavu. Krabičku s ventilkama která ovládá i EGR jsem měl půjčenou z jiného auta a závada se projevila znovu. Dále jsem zkoušel sundat podtlakovou hadičku z EGR pokud závada zhasla tak v hadičce podtlak byl(EGR slyšitelně zavřel). Pokud kontrolka motoru svítí(závada tam je) tak v hadičce podtlak není tzn že buď není dost podtlaku nebo ho tam něco nepustí. Opravil jsem volný výstup z podtlakového čerpadla(unikal podtlak) a závada se objevila znovu. Po opravě toho výstupu jsem podtlak měřil a vytvoří se...ale když párkrát šlápnu na brzdu tak ručička podtlaku spadne a pár sekund trvá než naběhne. Myslíte že by se nedostatečný podtlak projevoval pouze závadou EGR ventilu a auto by nepadalo např. do nouzáku kvůli regulaci turba? Dále jsem pomocí VCDS udělal pár logů které ukazují že samozřejmě nefunguje EGR ale také turbo tlačí o něco víc než je předepsáno. Jen nevím jak moc se v tom vcds dá spolehnout na ty předepsané hodnoty(vcds je originál koupený přes AutoComSoft). Přidávám zazipované soubory s logy(upozorňuju že jsem amatér tak nevím jestli jsem ty logy dělal správně).
EGR byl měněný ale má najeto přes 130 000km.
Logy.zip
(31.67 KiB) Staženo 82 x
Prosím někoho kdo má zkušenosti s VCDS logy a diagnostikou o radu.
Předem moc dík.

Odpovědět

Zpět na „Motory“