Rapid 1.6 TDI 66kW, 2015 - liný motor, názor?

2012 ... Nová Škoda Rapid

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
GOL
Příspěvky: 1
Registrován: 11.04.2023 10:29

Rapid 1.6 TDI 66kW, 2015 - liný motor, názor?

Příspěvek od GOL »

Zdravím, nemam ani tak problém jako mě spíš zajímá Váš názor. Sem čerstvým majitelem Rapida 1.6 TDI 66kw, 2015 a auto mě přijde neskutečně líné, což mě osobně nějak neomezuje (do doby nez se rozhodnu neco předjet) protože nejsem žádný závodník ale musim přiznat že sem od moderního motoru s turbem čekal víc. Ve městě je to OK ale jakmile vyjedu ven a chci od něj nějakou akceleraci nedejbože do kopce tak je to porod do cca 2200 otáček se prakticky nic neděje auto jako by se spiš dusilo, pak se trochu vzpamatuje jakž takž akceleruje a kolem 3500 otaček zase umře, vic už nemá cenu točit, je tohle normální projev tohoto motoru? Čekal jsem nějaký turbo efekt na jaký sem u koncernu zvyklí ale tohle jede spiš jako atmosféra. Moje jedničková Fabie 1.4 Mpi by tomu bez přehánění na rovině ujela. Najeto mám 150 tisic, auto je čerstve po STK, emise, všechno v pořádku takže by něměl bejt problem třeba s ucpaným DPF, spotřeba 4-5,5 l/100. Je tohle normální je to opravdu taková mrtvola nebo je tam něco špatně? a mužu ten motor nějak oživit? nechat něco vyčistit aby se vzbudil? vím že je to jen 66kw ale ma to přece turbo, nemuže to bejt chciplejší než prastará fabie. Předtím sem měl Audi A3 1.6 TDI, 77kW a ta jela nepopsatelně líp a to je to taky stará vrána. diky za nazory.

Odpovědět

Zpět na „Rapid“