Fabia II 1.2 tsi 63kw rok výroby 2013 - Zvuk klapání v autě

2007 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Devouver
Příspěvky: 1
Registrován: 23.03.2018 07:56
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia II 1.2 tsi 63kw rok výroby 2013 - Zvuk klapání v autě

Příspěvek od Devouver »

Dobrý den,

dnes ráno jsem si všimnul divného klapání, které šlo zpravé přední části vozu. Přišlo mi že zvuk šel od kola nebo z motoru. Zvuk se projevoval na každé zařazené rychlosti, v případě, že jsem sundal nohu z plynu a tím začaly padat otáčky motoru. Zvuk se začal projevovat, až když se motor a olej zahřál. Motor jsem dnes točil maximálně do 2 000. Vibrace žádné nebyly, motor necukal, ani když jsem mu šlápl na krk, zvuk se projevil pouze, když jsem sundal nohu z plynu.
Nenapadá vás o co by mohlo jít? Jíž delší dobu mi táhne pravé přední kolo, ale to je dle technika způsobeno špatným sjetím gumy, navíc na tuto zimu jsem gumy přezouval sám, protože jsem nestihl zajet do servisu, tak mne napadlo, jestli by nemohlo být způsobeno špatným dotáhnutím kola (neměl jsem čas vyzkoušet, zvuk se projevil až dnes ráno, když jsem jel do práce)
Olej jsem měnil před zimou v servisu, kde mi daly prý nejoptimálnější olej pro můj motor. Od té doby najeto cca 5 000km

Ad.:
Ještě mě napadlo, že cca 2 dny zpátky jsem při rozjezdu na křižovatce se ozval zvuk, jak když přejedete nějaký plech, takové kovové cvaknutí. MYslel jsem, že jsem přejel nějaký nepořádek na silnici a nepřisuzoval tomu nějakou zvláštní důležitost.

Ad2.: Auto má naježděno 89 500km, oprava zatím žádná nebyla (pokud nepočítám zadní nárazník, když do mě na parkovišti někdo napálil)

Odpovědět

Zpět na „Fabia II“