DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Moderátoři: BigBang, Majk

Filous
Příspěvky: 27
Registrován: 06.02.2011 22:34

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Příspěvek od Filous »

Já jezdím s Octavia Combi 1,6 tdi za 6,4 l, jízda většinou město, automat dsg. Pod 5 litrů se dostávám za příznivého větru, nebo okresní silnice s velmi opatrným stylem jízdy. Takže 5 litrů po městě taky moc nežeru :)

mařa
Příspěvky: 25
Registrován: 29.12.2011 19:23

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Příspěvek od mařa »

Tak já mám taky 96 kw bez chipu,a nechápu čemu nevěříté,a tlemíte se,ja to mám do práce a spět 50km,jezdíme v autě 4 chlapy a spotřebu mám průměr 5,1.v obci 50 a mimo obec 110km,a to jak poslal koleka 4,6 tak když jedu sám,tak to mám uplně běžně,tak nevým čemu se divíte.

Patass
Příspěvky: 6
Registrován: 04.04.2012 18:55

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Příspěvek od Patass »

Kolego dekuji aspon nekdo mi tu veri!Me je to svim zpusobem jedno ja to vidim zerne na bilim a kdo chce at veri nebo neveri!!Na nadrz najedu 1000km a to si myslim ze je taky hezke!!!

RomcaS
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2012 10:19
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Příspěvek od RomcaS »

Já mám chip na 124kW a spotřeba mezi 4.5 - 7 litry

opicak
Příspěvky: 76
Registrován: 13.02.2009 02:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Příspěvek od opicak »

TAK PÁNOVE KOUKNĚTE NA SVÉ POČÍTACE DO AUT NA DLOUHODOBOU SPOTŘEBU A NÉÉÉÉÉ NA AKTUALNÍ TA DLOUHODOBÁ JE NA POZADÍ ČÍSLO 2 A PAK SEM NAPIŠTE KOLIK TO VLASTNĚ BERE!!!!!!!

Filous
Příspěvky: 27
Registrován: 06.02.2011 22:34

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/zima

Příspěvek od Filous »

1,6 TDi, automat, spotřeba 80% město, zbytek dálnice s těžkou nohou 6,4 l/100 ks

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: DOTAZ Škoda octavia 96 kw + chip ....Vaše spotřeba léto/

Příspěvek od Rouballik »

Tohle téma vždycky rozhýbe ledy. Tak trošku do eko jízdy holduju. Octavia 96kW zrovna není kůň na TOP spotřebu. Když jsem jí měl k dispozici na 14 dní mohu říct, že se s ní dá jezdit kolem 4,5 - 5,5 litru. Méně opravdu ne a reálně kolem 6 litrů. Čím jsou ta auta starší tím to ještě leze, kvůli opotřebení různých dílů, ucpávání EGR, zanášení turba atd...Chip na Octavii 1 TDI 96kW auta paradoxně spotřebu spíše jen a pouze optimalizuje, ale ve výsledku nesnižuje. Jak to myslím? Tahle auta si kupují lidi co tomu rádi šlapou. Chip to hodně ustálí a pokud řadíte do 2800ot tak ta spotřeba díky krouťáku, který je níž, nepoleze tak vysoko jako před tím. Pokud tomu ale budete nakládat do plných tak spotřeba leze ještě výše díky zvýšenému průtoku paliva.

Takže u horkých hlav chip spotřebu nesníží, protože to auto prostě nevlastní lidi co jezdí jako kloboukáři. Na druhou stranu pokud to chipnete a necháte se vozit na krouťáku, tak jste o půl litru níže, ale řekněte mi kdo to u tohohle motoru dělá.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“