Škoda Superb 1.9 TDI 96kW AUTOMAT - BLBĚ COUVÁ

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Balcik.D
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2010 09:46

Škoda Superb 1.9 TDI 96kW AUTOMAT - BLBĚ COUVÁ

Příspěvek od Balcik.D »

Ahojte,

mám problém se svým SUPem, kdy dopředu řadí v toleranci (občas přeřadí na vyšší převodový stupeň trochu s prodlevou), se zpátečkou mám ale velké problémy. Pokud je auto studené, auto prakticky vůbec necouve. Pokud se trochu zahřeje, auto cuká, ale couvá. Pokud ujedu cca 5-10 km, auto couve relativně v pohodě. Při všech variantách ale nemůžu přidat plyn, to pak auto jakoby rozpojí zpátečku a nezabírá vůbec.
Převodovka byla vyčištěna před 10 tisíci km, nový filtr, nový olej, ale žádná změna - ani zlepšení, ani zhoršení.

Byl jsem v mnoha servisech a ani tam se neshodují, čím by to mohlo být. Prý by to mohlo být mechanicky poškozený, nicméně jeden servis mi nasadil do hlavy brouka, že by to mohlo být "nějaké" čerpadlo, co tlačí olej do převodovky a přepíná mezi rychlostmi dopředu i dozadu a že i toto to může způsobovat. Nevím nicméně přesně jak se to jmenuje.

Myslíte, že by to tím mohlo být?

Díky za případné nápady nebo rady,
Daniel.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb 1.9 TDI 96kW AUTOMAT - BLBĚ COUVÁ

Příspěvek od BigBang »

nebo by to mohl dělat „labyrint“ zajišťující aby olej proudil do strávných míst :idea:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Superb“