Převodník signálu

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
durado
Příspěvky: 9
Registrován: 04.01.2009 20:53

Převodník signálu

Příspěvek od durado »

Nedávno jsem si pořídil navigaci Columbus do své Octavie II r.v. 9/2005. Bohužel navigace nechce s mým vozidlem řádně spolupracovat. Navigace i ve vypnutém stavu odebírá proud a vybíjí autobaterii, jinak funguje. Vše prý vyřeší převodník signálu (sběrnice). Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Za každou radu budu vděčný. A pokud někdo má tento převodník k dispozici za rozumnou cenu, nabídněte.

Děkuji
Radovan Dubový
e-mail: durado@seznam.cz

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Převodník signálu

Příspěvek od notobi »

durado píše:Nedávno jsem si pořídil navigaci Columbus do své Octavie II r.v. 9/2005. Bohužel navigace nechce s mým vozidlem řádně spolupracovat. Navigace i ve vypnutém stavu odebírá proud a vybíjí autobaterii, jinak funguje. Vše prý vyřeší převodník signálu (sběrnice). Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Za každou radu budu vděčný. A pokud někdo má tento převodník k dispozici za rozumnou cenu, nabídněte.

Děkuji
Radovan Dubový
e-mail: durado@seznam.cz
a jen si to vyměnil za radio nebo Ti to i kodovaly v autě aby auto vědělo že má navigaci a ne něco jinýho? ono to totiž neni jedno
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

durado
Příspěvky: 9
Registrován: 04.01.2009 20:53

Re: Převodník signálu

Příspěvek od durado »

a jen si to vyměnil za radio nebo Ti to i kodovaly v autě aby auto vědělo že má navigaci a ne něco jinýho? ono to totiž neni jedno[/quote]

Měl jsem to přímo v servise v Ostravě. Kódovali to a na diagnostice se objevoval stále odběr proudu 1,7 A a to i při vypnuté navigaci a vypnutém vozidle. Ta navigace se údajně nikdy neuspí a stále hledá s řídící jednoutkou spojení. Jediná možnost je prý ten převodník nebo sběrnice, já se v tom moc nevyznám. Proto prosím, lidi znalé věci, o pomoc nebo jen radu.

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Převodník signálu

Příspěvek od notobi »

durado píše:a jen si to vyměnil za radio nebo Ti to i kodovaly v autě aby auto vědělo že má navigaci a ne něco jinýho? ono to totiž neni jedno
Měl jsem to přímo v servise v Ostravě. Kódovali to a na diagnostice se objevoval stále odběr proudu 1,7 A a to i při vypnuté navigaci a vypnutém vozidle. Ta navigace se údajně nikdy neuspí a stále hledá s řídící jednoutkou spojení. Jediná možnost je prý ten převodník nebo sběrnice, já se v tom moc nevyznám. Proto prosím, lidi znalé věci, o pomoc nebo jen radu.[/quote]
tak to sem moc neporadil ještě jestli to kodovali jak měli snad to vyřešíš
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

yetrotall
Příspěvky: 19
Registrován: 22.11.2008 13:51

Re: Převodník signálu

Příspěvek od yetrotall »

notobi píše:
durado píše:a jen si to vyměnil za radio nebo Ti to i kodovaly v autě aby auto vědělo že má navigaci a ne něco jinýho? ono to totiž neni jedno
Měl jsem to přímo v servise v Ostravě. Kódovali to a na diagnostice se objevoval stále odběr proudu 1,7 A a to i při vypnuté navigaci a vypnutém vozidle. Ta navigace se údajně nikdy neuspí a stále hledá s řídící jednoutkou spojení. Jediná možnost je prý ten převodník nebo sběrnice, já se v tom moc nevyznám. Proto prosím, lidi znalé věci, o pomoc nebo jen radu.
tak to sem moc neporadil ještě jestli to kodovali jak měli snad to vyřešíš[/quote]


Ahoj, prevodnik ne staci natahnout canovej kabel z budiku faker do navigace a jede jako po masle.
Škoda Octavia I, 66kw, uprava tacho, immo, opravy budiku, zamku, mech.prace. Vlasim

durado
Příspěvky: 9
Registrován: 04.01.2009 20:53

Re: Převodník signálu

Příspěvek od durado »

Vše vyřešeno. Zakoupil jsem nový Gateway (Octavia m.r.2008) a pak už jen stačilo vyměnit za stávající a přes Wag nastavit. Už to jede vše bezchybně. Nový Gateway jsem koupil za 1.300,- Kč a výměna včetně nastavení mě stála 300,- Kč.
Tak to jen pro ty, jenž také zvažují montáž navigace Columbus do své Octávie II.

Zamčeno

Zpět na „Interiér + eletro“