Favorit furt vaří

1987 - 1994

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Houbyzle
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2010 15:43

Favorit furt vaří

Příspěvek od Houbyzle »

Zdravim, vlastním favorita rv. 89 (takže karburátor) mám problém s neustálím vařením a nevím si už rady.
Všechno to začlo když jsem ho jednou uvařil a od té doby problém nepřestal. Zkoušel jsem už snad všechno...
vyměnit termostat, těsnění pod hlavou a dokonce i pumpu a stále to samé. Poté co se motor
zahřeje a teplota stoupne, začne z topení foukat studený vzduch a teplota na budíku roste až
do červenýho, v červeným zase spadne a topení začne foukat zase teple... takhle se to stupňuje až
do chvíle kdy je ručička v maximu červenýho.
Nevím si už rady a proto budu rád za kažou radu nebo nápad, díky moc.

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Favorit furt vaří

Příspěvek od notobi »

ta hlava byla OK? někdy sou vyžraný a je to na výměnu jinak to profukuje pokud byla dobrá co spínač ventilátoru na chladiči? a neni chladič ucpanej?
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

shake15
Příspěvky: 87
Registrován: 30.01.2010 17:23
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Favorit furt vaří

Příspěvek od shake15 »

Taky bych to viděl na chladič..

Houbyzle
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2010 15:43

Re: Favorit furt vaří

Příspěvek od Houbyzle »

nj ale kdyby byl chladič ucpanej jak bys vysvětlil to že topení topí a pak najednou začne foukat studenej vzduch a pak to zase topí, jinak hlava je OK a větrák taky spíná

ladislav 66
Příspěvky: 26
Registrován: 07.03.2010 16:07

Re: Favorit furt vaří

Příspěvek od ladislav 66 »

Houbyzle píše:Zdravim, vlastním favorita rv. 89 (takže karburátor) mám problém s neustálím vařením a nevím si už rady.
Všechno to začlo když jsem ho jednou uvařil a od té doby problém nepřestal. Zkoušel jsem už snad všechno...
vyměnit termostat, těsnění pod hlavou a dokonce i pumpu a stále to samé. Poté co se motor
zahřeje a teplota stoupne, začne z topení foukat studený vzduch a teplota na budíku roste až
do červenýho, v červeným zase spadne a topení začne foukat zase teple... takhle se to stupňuje až
do chvíle kdy je ručička v maximu červenýho.
Nevím si už rady a proto budu rád za kažou radu nebo nápad, díky moc.
V chladiči topení bude bublina.. musíš ji dostat ven..

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Favorit furt vaří

Příspěvek od notobi »

Favorit se odvzdušní sám po otevření termostatu takže se nic neodvzdušňuje


mě už snad napadá jen že tam máš termostat obráceně
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

ladislav 66
Příspěvky: 26
Registrován: 07.03.2010 16:07

Re: Favorit furt vaří

Příspěvek od ladislav 66 »

ladislav 66 píše:
Houbyzle píše:Zdravim, vlastním favorita rv. 89 (takže karburátor) mám problém s neustálím vařením a nevím si už rady.
Všechno to začlo když jsem ho jednou uvařil a od té doby problém nepřestal. Zkoušel jsem už snad všechno...
vyměnit termostat, těsnění pod hlavou a dokonce i pumpu a stále to samé. Poté co se motor
zahřeje a teplota stoupne, začne z topení foukat studený vzduch a teplota na budíku roste až
do červenýho, v červeným zase spadne a topení začne foukat zase teple... takhle se to stupňuje až
do chvíle kdy je ručička v maximu červenýho.
Nevím si už rady a proto budu rád za kažou radu nebo nápad, díky moc.
V chladiči topení bude bublina.. musíš ji dostat ven..
Možná se neodvzdušňuje, měl jsem stejný problém, musel jsem ten chladič zalýt a bylo to ok. Toto se mi dělo když jsem dával topení z felicie..
Jinak k těm termostatům, všechny co máš si zavěs na drát, připrav si nějaký hrnec, uvař v rychlovarný konvici vodu a ponoř je do tý vody.. no a který se otevře jako první dej do auta a bude vyhráno..

Zamčeno

Zpět na „Favorit / Forman“