Spojka (ventily)

1987 - 1994

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Spojka (ventily)

Příspěvek od narancs01 »

Měl bych jeden malej dotaz ohledně spojky, mám docela tuhej spojkovej pedál (ostatním jde z lehka sešlápnout), někdo mi řek že už je spojka v hajzlu a někdo zase, že může bejt nová .... tak já nevim. Má s tim někdo nějaký zkušenosti? A další mi zase řek, že mam promazat lanko, tak sem si koupil rovnou nový.

A když už sem u ptaní :lol: tak bych se rád zeptal na seštelování ventilů, co k tomu potřebuju a jestli to zvládnu i já neumětel :lol:
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Dejvidos
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2008 20:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Novy Bor

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od Dejvidos »

I to lanko to muže dělat,je to nejjednodušši,tak to zkus a uvidiš.Vule ventilu,potřebuješ listove měrky,11 klič očko a plochy šroubovak.A jestli jsi to nikdy nedelal,tak to raději přenech někomu zkušenějšimu a nebo at ti to nejdřive někdo ukaže,abys vědel v kterem pořadi ventily seřizovat...

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od narancs01 »

Dobře, s tim lankem to zkusim hned zejtra. A dám vědět jestli je nějaká změna.
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od narancs01 »

Tak už sem to lanko vyměnil a zdá se to bejt po sešlápnutí lehčí, jen takový to doštelování je pakárna a nevim jestli sem to našteloval dobře, ale když to bude chvíli jezdit tak asi jo :lol:
Jinak ještě přikládám fotku, jestli sem to tam dal dobře.
Přílohy
16102008394.jpg
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Uživatelský avatar
M.a.r.t.i.n
Příspěvky: 135
Registrován: 12.10.2008 15:30
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: blízko trasy Metra

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od M.a.r.t.i.n »

Tak 10mm vule na páce ložiska a 20-30mm na pedalu a melo by to bejt O.k ;) a co se tyče ventilu, potřebuješ jen měrky a seřizovani provadej na studenem motoru je to hračka nejvetší.... 8-)
Skoda Octavia 1.9 TDi Elegance,AHF81kW,sprint 764,kat off,EGR off,vyčištěné sací potrubí

Dejvidos
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2008 20:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Novy Bor

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od Dejvidos »

Tak hlavně že už ti to jde lehčejc a ta spojka musi mit vuli,když zatahnes za paku ovladani směrem k chladiči,tak tam musi byt vule..

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od narancs01 »

díky, s tou vůlí směrem k chladiči to zkusim ... najel sem asi 30km a něco se mi tam nezdá, občas sem zacejtil zuby když sem dával třeba trojku, tak nevim jestli to chce povolit, nebo přitáhnout.
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 47
Registrován: 08.10.2008 00:08
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: PJ

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od KOŠŤÁL »

narancs01 píše:díky, s tou vůlí směrem k chladiči to zkusim ... najel sem asi 30km a něco se mi tam nezdá, občas sem zacejtil zuby když sem dával třeba trojku, tak nevim jestli to chce povolit, nebo přitáhnout.
Přitáhnout,málo Ti vystavuje.Správně by to mělo bejt tak,že po seřízení jsou spojkovej a brzdovej pedál v jedný rovině.Ale samozřejmě je to individuální u každýho vozu a je třeba to pak ještě doladit
Kdysi 100,120ls,120M,Felda a Felda kombi.A vždycky to byly super auta
Momentálně Octavia Tour kombi ,Golf3 variant

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od Dinosaurus »

Zdravím, přidám sou osobní zkušenost

Nechci dělat chytrýho nebo tak něco, spojku jsem měnil na fáčku asi dvakrát a převodovku jsem měl venku třikrát, protože jsem jednou měnil věnec na setrváku.
Moje zkušenost je taková, jediný čím já jsem se vždy řídil bylo to kde mi spojka zabírá při rozjezdu.
Je to úplně jednoduchý, pokud matku povoluju, spojka zabírá dřív, tzn. blíž u podlahy, jestli jste někdo někdy viděli spojku která je natolik opotřebovaná že prokluzuje, znamená to že je sjetá lamela a matka na táhlu převodovky je úplně povolená.
Naopak když matku budu utahovat, tak spojka zabírá později.
Skrátka a dobře bych si tímto způsobem spojku seřídil tak, aby zabírala v místech na která jsem byl zvyklej před výměnou lanka a víc bych to neřešil, protože pokud máš a měl si před výměnou lanka spojku v pořádku, neměl by si sní mít problém, pokud uděláš co jsem tu napsal.
Samozřejmě je to jen můj názor, kterej mám ze svojí zkušenosti, vždycky to takhle bylo v pohodě, nikdy jsem neřešil nějakou vejšku pedálů, nebo vůli na táhle, ale netvrdím že to je blbost, jen jsem to nikdy neřešil. ;)
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
narancs01
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2008 12:27

Re: Spojka (ventily)

Příspěvek od narancs01 »

tak to vypadá, že je spojka ko ... klouže a je to na prd, takže koncem listopadu si to nechám vyměnit.
Škoda Favorit Black Line r.v.93

Zamčeno

Zpět na „Favorit / Forman“