Scala 1.6 TDI

2019 -

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
LáďaŠ
Příspěvky: 1
Registrován: 28.05.2026 08:52

Scala 1.6 TDI

Příspěvek od LáďaŠ »

Zdravím,

Potřeboval bych poradit. Mám Scalu 1.6 TDI 85Kw se šestikvaltem. Již dlouhou dobu se ozývá z pod pravého předního kola nepříjemné chrastění při volnoběhu bez spojky. V autorizovaném servisu mi sdělili, že to je běžný projev. Měl jsem za to, že je to vypínací ložisko spojky, než mi známý ložisko vyměnil, přičemž to původní se jevilo jako naprosto zdravé. Ještě zjistil, že nemám dvouhmotu, ale jednohmotu. Chrastění samozřejmě přetrvává a obávám se, že se jedná o převodovku. Děje se to převážně za tepla, někdy více, někdy méně. Nájezd mám 113tkm, ale dělá to již od nějakých 40km. Mate s tím někdo zkušenost? Budu rád za každou radu.

Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Scala“