Nová ŠKODA KODIAQ - co nabízí nový model

Co se děje kolem Škoda-Auto.

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 117
Registrován: 06.10.2008 23:25
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha

Nová ŠKODA KODIAQ - co nabízí nový model

Příspěvek od admin »

Už tomu bude šest let, kdy se na trh přiřítil první model vozu Škoda Kodiaq, jež ihned vzbudil celosvětovou pozornost. V populárním britském pořadu jej tehdy dokonce označili za nejlepší vůz pro velké rodiny, protože má promyšlený, prostorově úsporný design a celkově je dokonalý. Kromě toho pak ocenili i jeho bezpečnost, pohodlnost, ale i schopnost nebýt nudný.

Pocit dokonalosti nezpůsobil ve Škodě stagnaci

Mladoboleslavská automobilka se však rozhodla svého sedmimístného krále posunout ještě dále. Facelift Škody Kodiaq z roku 2021 byl tím nejdražším, který automobilka kdy provedla. Na druhou stranu se můžete setkat i s názory, že jde jen o drobné úpravy. Podívejte se s námi, co Škoda Kodiaq 2021 nabízí.
nova-skoda-kodiaq-v-lese.jpg

Ačkoli nový design působí více emotivně je i robustnější

Nejvýraznějších úprav se dostalo Kodiaqu v oblasti přední masky vozu. Zcela novým prvkem je šestihranná maska chladiče, která má nově dvojité více vzpřímené lamely a podstatně nižší LED světlomety, které by měly vytvářet čtyřoký pohled. Kromě toho se změnila i přední kapota, která je více přetáhlá, právě k více snížené masce.

Pro lepší aerodynamiku pak naleznete na bocích nárazníků průduchy, které usměrňují proudění vzduchu k podběhům kol, a díky tomu jsou eliminovány nepříjemné turbulence.

Větší světlá výška pak potěší řidiče, kteří musí zdolávat nerovné povrchy i vozovky, které jsou ve špatném stavu. Kodiaq je důkazem, že spojení ladných linií, dynamických křivek a robustního vzhledu je možné, ale je hlavně skvělou volbou.

Tři výbavové linie a šest rozličných motorizací

Nový Kodiaq je dostupný ve třech výbavových liniích, a to Ambition, Style a L&K. Již v nejnižší výbavě Ambition vás příjemně překvapí automatická 2 zónová klimatizace, přední i zadní parkovací senzory či 8“ infotainment.

Vyšší výbavová verze Style pak navíc disponuje i systémem Kessy, který vám pomůže s otevřením vozu včetně pátých dveřích, i když máte zrovna plné ruce. Příjemným překvapením je virtuální kokpit a zadní parkovací kamera.

Nejvyšší stupeň výbavy L&K pak přináší i ventilovaná přední sedadla, virtuální pedál nebo asistovanou jízdu 2.0 Top.
novy-kodiaq-2021.jpg

Motorizace vozu Kodiaq

V oblasti motorizací pak můžete volit z benzínových i dieselových verzí, s objemem 2.0, s rozličným výkonem od 110 - 147 kW a volit můžete z 6 stupňové manuální či 7 stupňové automatické DSG převodovky. Samozřejmostí je pak možnost volby mezi předním pohonem nebo pohonem 4x4.

Interiér poskytne maximální pohodlí všem pasažérům

Škoda Kodiaq patří mezi vozy, které jsou doporučovány i velkým rodinám, a to díky možnosti až sedmi sedadel. Příjemně vás překvapí prostor, který nabídne i cestujícím v třetí řadě, sice stále platí, že je vhodná spíše pro lidi s menší výškou, ale i tak se jedná o nadstandardní prostor. Velkou inovací pak je možnost nastavení úhlu sklopení sedaček v druhé řadě.

Všechna sedadla jsou velmi pohodlná a laděna ve stejném designu jako sedadlo řidiče, čímž se Kodiaq od řady rodinných SUV odlišuje. Škoda Kodiaq tak nabízí všem svým pasažérům komfort, na který si rychle zvyknete a už se jej nebudete chtít vzdát. Příjemným překvapením pak je i zavazadlový prostor, který poskytne dostatek prostoru i při obsazení 7 cestujícími.
novy-kodiaq-interier-vozu (1).jpg
novy-kodiaq-interier-vozu (1).jpg (92.54 KiB) Zobrazeno 836 x

Nová Škoda Kodiaq nabízí z konceptu Simply Clever ještě více!

Kromě systému odemykání Kessy disponuje nový Kodiaq řadou chytrých prvků, které vám zpříjemní každou jízdu, a to jak v interiéru, tak exteriéru vozu. Ať už se jedná o sklopné stoly pro posádku na druhé řadě sedadel, zabudovaný deštník ve dveřích nebo ochranu dveří proti nárazu do vedle stojícího vozu. Škoda Kodiaq jich má však mnohem více! Přijďte se s nimi seznámit!
skoda-kodiaq-v-terenu.jpg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“