Online povinné ručení a havarijní pojištění pro vozy Škoda

Co se děje kolem Škoda-Auto.

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 06.10.2008 23:25
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha

Online povinné ručení a havarijní pojištění pro vozy Škoda

Příspěvek od admin »

Online povinné ručení a havarijní pojištění pro vozy značky Škoda

V dnešní době bohužel nemůžeme mít jistotu, že se na silnici něco nepřihodí. Každý se snaží tyto myšlenky zapudit, ale pokud k tomu dojde, je potřeba být připraven. A to především na následky, které mohou při dopravní nehodě nastat. Jsou to samozřejmě okolnosti krajně nepříjemné, pokud je nehoda se zraněním, tak o to více traumatizující. Pomoci nám v těchto chvílích ale může jak povinné ručení, které musí mít sjednané každý řidič, tak havarijní pojištění, na které by se rozhodně nemělo také zapomínat.

Když je viníkem někdo jiný


Při klasickém povinném ručení se jedná o to, že případné škody u nehody se hradí právě z povinného ručení viníka. Také proto je toto pojištění povinné. Ne vždy však musí být toto pojištění levné, něco zkrátka za ten rok stojí. Pokud i vám právě přistál ve schránce předpis na příští rok a částka se vám zdá vysoká, zkuste se zamyslet nad tím, zda by to nemohlo být jinak. Doporučit lze v tomto ohledu prostudovat si ceník povinného ručení, který vám v podstatě nabídnou internetové srovnávače pojištění. Jedná se o online kalkulátory, které vám umožní:
• Porovnat si ceny povinného ručení
• Sjednat nové povinné ručení

Velkou výhodou je, že v obou těchto případech můžete postupovat zcela elektronickou formou, a tak není potřeba nikam chodit a zbytečně vše řešit složitě. Je to samozřejmě také velká úspora času. Díky těmto online kalkulátorům lze srovnat ceny napříč pojišťovnami, a to na základě vámi zadaných parametrů. Zde se typicky jedná o to, zda a jaký máte bonus za bezeškodný průběh, kolik je vám let, odkud jste a tak dále. Třeba i taková lokalita, kde se nacházíte, má vliv na výslednou cenu pojištění. Města jsou totiž obecně považována za rizikovější, a to z důvodu hustoty dopravy.

Hlavní výhody jsou vysoká úspora a snadné sjednání


Zkušenosti hovoří, že díky srovnávačů jste schopni ušetřit až téměř polovinu ceny. Řada řidičů totiž platí zbytečně drahou pojistku, a přitom opravdu nemusí. Pokud se rozhodnete některé z nabídek skutečně využít, můžete toto pojištění také přímo sjednat online. Povinko tak pro vás už nebude noční můrou. A to ani z pohledu ceny, ani z pohledu vyřízení všech záležitostí.
Dokonce i zelenou kartu vám v dnešní době bez problémů pošlou pojišťovny ihned do e-mailu, a tak se můžete tímto pojištěním okamžitě prokázat při silniční kontrole. Stačí si takovou kartu vytisknout. Originály zelených karet potom chodí typicky zpětně na vaši poštovní adresu.

Jaké parametry povinného ručení jsou důležité?


Zatímco na samotnou cenu, kterou budete platit, má velký vliv výše vašeho bonusu bezeškodného průběhu, má na to vliv věk a případně také parametry vozu či lokalita, ve které se nacházíte, tak je důležité se zamyslet také nad samotným případným plněním.
Nikdo se samozřejmě nechceme dostat do situace, kdy se staneme účastníky dopravní nehody. Pokud však taková situace nastane, a my budeme v důsledku běhu událostí viníky, je podstatné, abychom v naší pojistce měli dostatečné krytí škod. A to jak:
• Škod na majetku
• Následků na zdraví

Zejména s ohledem na následky na zdraví se mohou tyto částky vyšplhat poměrně vysoko, protože jsou zde také náklady na léčení apod. Těmto parametrům povinného ručení se říká takzvané limity. Označují se například hodnotou 35/35 (v milionech Kč), přičemž první hodnota je limit plnění škod na zdraví a druhá potom na majetku.

Na havarijní pojištění se zapomíná


Není to ale pouze o povinném ručení, protože v případě, pokud zaviníte nehodu vy, tak žádné peníze od pojišťovny neuvidíte. K tomuto účelu se sjednává havarijní pojistka, která vám nejen dokáže pokrýt třeba nákladnou opravu vašeho auta, pokud někoho nebo do něčeho nabouráte. Může se také vztahovat na takové škody, jako je vandalismus, přírodní katastrofy nebo krádež vozu, což je velmi užitečné.
Přílohy
skfpov.jpg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“